مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و جوانان وزارت بهداشت:

میانگین سن ازدواج در کشور ۴ تا ۶ سال افزایش یافت/ وجود ۳ میلیون زوج نابارور

ازدواج دانشجویی

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و جوانان وزارت بهداشت از افزایش ۴ تا ۶ سال سن ازدواج در کشور خبر داد و گفت: در برخی از مناطق سن ازدواج تا ۱۰ سال نیز افزایش یافته است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، دکتر محمد اسماعیل مطلق امروز در نشست خبری اظهار داشت: یکی از مهمترین اقدامات وزارت بهداشت در حوزه بهداشت، توجه به سلامت افراد جامعه در سنین ازدواج و باروری است.

وی با بیان اینکه سن ازدواج در سال‌های اخیر ۴ تا ۶ سال افزایش یافته است، ادامه داد: این افزایش سن ازدواج در برخی مناطق به ۱۰ سال نیز رسیده است.

مطلق با اعلام اینکه در سال ۸۵ تا ۹۳ فاصله ازدواج تا فرزندآوری بیش از ۳ سال بوده است، گفت: فاصله تولد اول تا دوم بالای ۵ سال است.

وی به ترویج زایمان طبیعی به عنوان یکی از برنامه‌های موفق وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه بیشترین سزارین در منطقه مربوط به ایران بوده است، ما توانسته‌ایم بین ۶.۵ تا ۱۰ درصد آمار سزارین را کاهش دهیم.

مطلق همچنین از وجود ۳ میلیون زوج نابارور در کشور خبر داد و گفت: برنامه‌های ما در جهت حمایت از زوجین نابارور باعث شد که در سال گذشته یک میلیون و ۵۷۰ هزار تولد داشته باشیم که نسبت به سال قبل از آن ۳۶ هزار مورد افزایش تولد داشته‌ایم.

وی از کاهش مرگ و میر به دنبال برنامه‌های وزارت بهداشت در کشور خبر داد و گفت: در سال گذشته ۷۰ هزار مورد کاهش مرگ و میر داشته‌ایم.

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و جوانان وزارت بهداشت با اعلام اینکه یک میلیون و ۱۹۵ هزار نفر در سال گذشته به جمعیت کشور اضافه شده است، اظهار داشت: سن امید به زندگی در خانم‌ها ۷۴ و در آقایان ۷۲.۸ سال است که بر اساس برنامه‌ریزی که در برنامه ششم توسعه انجام داده‌ایم، این میزان به ۷۶ سال برای زنان و ۷۴ سال برای آقایان می‌رسد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین