اذعان معاون طیب‌نیا به باز نبودن سوئیفت با گذشت ۴ ماه از اجرای برجام:

خزاعی: سوئیفت در حد انتظار باز نشده/ بانک مرکزی و وزارت خارجه هم می‌دانند که سوئیفت به طور کامل وصل نیست

خزاعی

معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: تا الان روند پیشرفت باز شدن سوئیفت‌ها در حد انتظار نبود که دوستان وزارت خارجه نیز اعلام کردند و امیدواریم به آن چیزی که مدنظر ما است، برسد.

 به گزارش «نسیم آنلاین»، محمد خزاعی عصر امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه همایش بین المللی فرصت‌های طلایی حمل و نقل و ترانزیت در منطقه ویژه اقتصادی سرخس اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی سرخس پتانسیل بسیار بالایی برای توسعه استان خراسان دارد و بر روی ترانزیت شرق کشور اثرگذار است.

معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی بیان کرد: اگر تبدیل منطقه ویژه اقتصادی سرخس به آزاد توسط مسئولان مناطق آزاد کشور تائید بشود این مسئله یک گام رو به جلو خواهد بود.

خزاعی درباره بهبود فضای کسب و کار در کشور گفت: بهبود فضای کسب و کار در کشور یکی از برنامه‌های در دستور کار وزارت اقتصاد و دارایی است که اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.

وی افزود: کمیته ویژه‌ای برای بهبود فضای کسب و کار در کشور در وزارت اقتصاد تشکیل شده و بسیاری از مجوزهایی که باید صادر شود شناسایی شده‌اند و بسیاری از آنها برطرف شده و سعی شده تا مسیر ساده‌تر شود.

معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به رونق تولید در کشور باتوجه به بندهای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری گفت: تسهیلات و امکاناتی که بتواند سبب شود سرمایه‌گذاران داخلی در درجه اول کار خود را انجام دهند از ملاک‌های بسیار مهم رونق تولید در کشور است.

خزاعی ادامه داد: تسهیلات و امکانات به سرمایه‌گذاران داخلی برای رونق تولید در کشور به نقش بانک‌ها در این زمینه برمی‌گردد؛ پدیده آوردن امکاناتی که سرمایه‌گذاران داخلی بتوانند به صورت مشارکت از منابع مالی خارجی استفاده کنند که نتیجه آن سبب افزایش صادرات بشود، ترویج و تشویق صادرات و دادن جوایز صادراتی کمک می‌کند به اینکه چرخه رونق تولید در کشور به حرکت در بیاید.

وی عنوان کرد: کفایت سرمایه برای سرمایه‌گذاران داخلی یک امر بسیار مهم است.

معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار تسنیم درباره رفع مشکل تبادلات مالی با بانک‌های خارجی گفت: سوئیفت‌ها باز شده است البته نه در آن حدی که ما انتظار داشتیم.

خزاعی تصریح کرد: سوئیفت‌ها باز شده است ولی آن طوری که دوستان در بانک مرکزی و وزارت امورخارجه می‌گفتند این مسئله یک مقداری زمانبر است تا به آن حدی که مورد نیاز است، برسد.

وی در پایان گفت: تا الان روند پیشرفت باز شدن سوئیفت‌ها در حد انتظار نبود که دوستان وزارت خارجه نیز اعلام کردند و امیدواریم به آن چیزی که مدنظر ما است، برسد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین