تعطیلی بانک سوئیسی در سنگاپور به اتهام پولشویی

سنگاپور

بانک مرکزی سنگاپور "ام.ای.اس" به عنوان نهاد مالی – پولی این کشور جنوب شرق آسیا در اقدامی کم سابقه دستور لغو مجوز و تعطیلی شعبه بانک سوئیسی 'بی.اس.آی' را به اتهام پولشویی و ۴۱ مورد تخلف صادر کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، این نهاد پولی سنگاپور در نامه ای به این بانک سوئیسی به دلیل تخطی از قوانین ضد پولشویی، مدیریت نامناسب در حوزه نظارت بر عملیات بانک و تخلف برخی از کارمندان، خواستار خارج شدن آن به عنوان یک بانک تجاری در سنگاپور شد.

این برای نخستین بار در طول 30 سال گذشته است که یک بانک تجاری در سنگاپور دستوری برای تعطیلی دریافت می کند. 'جاردین فلمینگ' سنگاپور سال 1984 به دلیل ارائه اطلاعات نادرست در فعالیت های مشاوره ای مجبور به تعطیلی شد.

بانک 'بی.اس.آی' سوئیس به دلیل ارتکاب 41 مورد تخلف و پولشویی، 9 میلیون و 600 هزار دلار جریمه شده است. عدم نظارت مناسب بر مشتری هایی که با حساب های پرخطر در ارتباط بوده اند و نبود نظارت بر نقل و انتقالات مالی مشتری های مشکوک در یک روند مداوم از جمله خطاهای این بانک عنوان شده است.

به نوشته روز چهارشنبه تارنمای شبکه خبر اسیا، این بانک که به طور کامل به بانک سوئیسی 'بی.اس.آی اس.ای' تعلق دارد از نوامبر سال 2005 فعالیت خود را در سنگاپور آغاز کرده و در زمینه ارائه خدمات بانک خصوصی فعالیت داشته است.

مقامات سوئیس نیز روز سه شنبه با استناد به برخی اسناد به دست آمده در پرونده های کیفری مرتبط با شرکت توسعه مالزی واحد (وان.ام.دی.بی) و مسائلی که توسط نهاد نظارت بازار مالی سوئیس مطرح شده است، پرونده کیفری علیه این بانک گشوده اند.

'وان.ام.دی.بی' شرکتی مالزیایی است که فساد مالی مرتبط با آن از سال گذشته تاکنون عرصه سیاسی و اقتصادی این کشور را تحت تاثیر قرار داده و دامنه تحقیقات مربوط به آن در کشورهای خارجی از جمله سوئیس، سنگاپور، آمریکا و استرالیا ادامه دارد.

6 نفر از اعضای مدیریت ارشد این بانک در سوئیس و همچنین سنگاپور به دادستان عمومی معرفی شده اند تا این موضوع که آیا این افراد مرتکب جرم شده اند، مورد بررسی قرار گیرد.

بانک مرکزی سنگاپور مدعی است به اسنادی دست یافته که نشان دهنده قصور و سستی کارمندان این بانک بوده و همین عامل در برخی پولشویی های احتمالی نقش داشته است.

احتمال دست داشتن برخی از کارمندان دیگر در اتهام های وارده به این بانک سوئیسی در سنگاپور از سوی مقامات این دولت – شهر در حال پیگیری است.

این بانک سوئیسی فعال در سنگاپور پیش از این در سال 2011 نیز به دلیل برخی لغزش ها و خطاها مورد توجه بانک مرکزی سنگاپور قرار گرفت و پس از شناسایی این نوع خطاها، نسبت به اصلاح آنها اقدام شده بود.

منبع: ایرنا

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین