توسط مرکز پژوهش‌های مجلس؛

کتاب مشروح مذاکرات مجلس در مورد زنان و خانواده منتشر شد

مرکز پژوهش های مجلس

کتاب الکترونیکی «مشروح مذاکرات مجلس شورای اسلامی در مورد زنان و خانواده» توسط مرکز پژوهش‌ها چاپ و منتشر شد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، تلاش برای تبیین دیدگاه اسلام درزمینه حقوق زن به‌منظور فراهم ساختن شرایط رشد و توسعه همه‌جانبه کشور، موجب وضع قوانین جدید و اصلاح یا نسخ قوانین گذشته شده است.

توجه خاص به حقوق زنان و فراهم کردن امکانات لازم برای مشارکت آنان در فعالیت‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی و تساوی زنان با مردان در برابر قوانین با رعایت موازین اسلامی در اصول مختلف قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به‌صراحت بیان شده است. بنابراین ضرورت وضع قوانین و مقررات مورد نیاز زنان بر کسی پوشیده نیست و باید در این زمینه تلاش‌های فراوانی صورت گیرد.

ازاین‌رو برای تحقق این هدف، ضرورت وجود مجموعه منسجم از حقوق قوانین مربوط به زنان احساس می‌شود تا ضمن آشنایی جامعه از این حقوق، امکان بررسی خلأ‌های موجود ناشی از نقص قوانین یا عدم اجرای صحیح آن را فراهم کرده و برای دستیابی به جامعه‌ای مطلوب نیازهای موجود را بهتر نمایان سازد.

بحث‌ها، نظرها و چالش‌هایی که در قالب مشروح مذاکرات نمایندگان مردم در ادوار مختلف مجلس شورای اسلامی تهیه شده است، یکی از غنی‌ترین منابع در موضوع «زنان و خانواده» است. ازاین‌رو این مجموعه می‌تواند دسترسی آسان پژوهشگران و همه علاقه‌مندان را به این حوزه فراهم کند. مشروح مذاکرات و مصوبات مجلس شورای اسلامی که یکی از مهم‌ترین اسناد قانونگذاری به‌شمار می‌آید به ما نشان می‌دهد، طی دوره قانونگذاری (پس از پیروزی انقلاب اسلامی)، تصویب قوانین مربوط به حوزه زنان چه سیری را گذرانده و امروزه نیازمند چه اصلاحاتی است.

بنابراین گزارش، کتاب «مشروح مذاکرات مجلس شورای اسلامی در مورد زنان و خانواده» در قالب دو فصل تحت عناوین طرح‌ها و لوایح نیمه‌تمام، مصوبات، تدوین شده است.

کتاب الکترونیکی «مشروح مذاکرات مجلس شورای اسلامی در مورد زنان و خانواده» به همت شهناز رجبی گردآوری و در 326 صفحه منتشر و 50 هزار ریال قیمت‌گذاری شده است.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین