فعال بحرینی:

حمایت غرب از رژیم بحرین، بخاطر منافع خودشان است

سعید الشهابی

"سعید الشهابی" از فعالان بحرینی اعلام کرد که دولت‌های غربی برای حفظ منافع خود حامی رژیم سرکوبگر بحرین هستند.

به گزارش «نسیم آنلاین»؛ به نقل از شبکه تلویزیونی پرس تی وی، فعال بحرینی گفت دولتهای غربی برای حفظ منافع خود حامی رژیم سرکوبگر بحرین هستند.

سعید الشهابی از فعالان بحرینی و رئیس جنبش موسوم به احرار یمن که در حال حاضر در انگلیس به سر می برد در گفتگو با این شبکه از لندن گفت:« رژیم بحرین همچنان به سرکوب مخالفان ادامه می دهد و در این مسیر از هیچ اقدامی فروگذار نیست. این رژیم امیدوار است بتواند با اعمال خشونت بیشتر بتواند در نهایت عزم و اراده مردم را بخشکاند اما این اتفاق رخ نخواهد داد. در این میان باید به نقش قدرتهای غربی نیز توجه داشت که همچنان به بحرین تسلیحات و تجهیزات نظامی می فروشند.

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: این فعال سیاسی بحرین افزود: این قدرتها نمی خواهند کشورهای عربی پیشرفت کنند یا اینکه دولتهایی در آنها در مسند قدرت باشد که نماینده مردم باشد. اگر حکومتهای منتخب مردم در کشورهای عربی به قدرت برسند، در مسیر منافع این کشورها حرکت خواهند کرد و این حرکت با خواسته های غربی ها درباره این کشورها، همخوانی نخواهد داشت. به همین علت است که آنها از رژیم سرکوبگر بحرین حمایت می کنند. عربستان سعودی نیز میلیاردها دلار در زمینه رسانه ای و امثال آن هزینه می کند تا از شکل گیری جنبش حمایت از دموکراسی خواهی در بحرین جلوگیری شود.»

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا