مهدی محمدی

لااقل یکبار هم که شده در آزمون پیشنهادی امام(ره) شرکت کنید

مهدی محمدی

همه آنها که ایران را دوست دارند اما با انقلاب و نظام مخالفند، لااقل یک بار، در این آزمون پیشنهادی امام وارد شوند و صدای شهیدی را گوش کرده یا وصیتش را بخوانند؛ شهدای جنگ، یا راه دور نرویم یکی از همین شهدای حرم. من این دعوت را چالش "بیایید نوار گوش کنیم" می نامم.

به گزارش «نسیم آنلاین» مهدی محمدی کارشناس مسائل سیاسی در کانال تلگرامی خود نوشت: امروز توفیقی دست داد و وصیت نامه امام را یک بار دیگر، با تانی، از ابتدا تا انتها خواندم. حین خواندن، به عادت همیشگی، برخی نکات را که به نظرم چشمگیرتر بود، یا ارتباطی معنادار با وضع و حال امروز داشت، علامتگذاری کردم. قصدم این است که در اینجا، هر از گاه، آنوقت که لابلای کارها مجالی دست دهد، و
به نوبت، درباره هر یک از آن نکات، چند کلمه ای بنویسم.
درسحرگاه ١٥ خرداد، فقره ای از وصیت امام را بسیار شنیدنی یافتم. جایی، در میانه آن متن فخیم، که روشن است نویسنده اش حس می کند وقت ندارد و باید به سرعت برخی نکات بسیار مهم را به اختصار تمام بگوید و بگذرد (صفحه ٢٠ از متنی که من خواندم و در زیر میگذارم)، نوبت به محاجه امام با مخالفان میرسد. شکل احتجاج امام با آنها که جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی را قبول ندارند اینگونه است که می گوید بروید نوارهای سخنان شهدا را گوش کنید، نوارهای سخنان روشنفکران را هم گوش کنید، آن وقت به قضاوت بنشینید. نکته بی نهایت لطیفی در این احتجاج هست. کسی که شهید شده، یعنی برای امنیت و آرامش مردم جان داده، بی مزد و منت، - و کدام مزد است که ثمن جان آدمی باشد- می ارزد که حرفش لااقل یکبار شنیده شود. زندگان شاید به اقسام دلایل با ملت خدعه کنند، اما جوان شهیدی که جانش را داده و رفته، نفعی در حمایت از این و آن ندارد و اگر یک طرف را تایید و سوی مقابل را رد می کند لابد از حقیقتی خبر یافته است؛ حقیقتی چنان ارجمند که "نثار جان" در ازای آن آسان است.
حالا من گمان میکنم جا دارد همه آنها که ایران را دوست دارند اما با انقلاب و نظام مخالفند، لااقل یک بار، در این آزمون پیشنهادی امام وارد شوند و صدای شهیدی را گوش کرده یا وصیتش را بخوانند؛ شهدای جنگ، یا راه دور نرویم یکی از همین شهدای حرم. من این دعوت را چالش "بیایید نوار گوش کنیم" می نامم. گوش بدهند و آن وقت از خود بپرسند چرا این شهدا همگی - تکرار میکنم همگی- اینقدر "جناحی" حرف میزنند؟! چرا در وصیت هیچ شهیدی توصیه به جانبداری از غربگرایان و روشنفکران، سوداییان تعامل با جهان و سینه چاکان امریکا نیامده است؟ چرا غربگرایی، دموکراسی، یا حتی آزادی خواهی، تا امروز یک مرد که برای مردمش جان بدهد، تربیت نکرده است؟ چرا هیچ باغیرتی حین جان دادن برای مردمش، توصیه به "مذاکره" نکرده است؟
همین که جوانمردی پیدا شود، آن صداها را گوش کند و این سوال ها را از خود بپرسد، این نوشته به هدف خود رسیده است.

 

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین