عضو اتاق بازرگانی در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

مردم از حرف‌های بی‌فایده یاران روحانی خسته شدند/ در این سه سال کدام مشکل را از پیش پای فعالان اقتصادی برداشتید؟/ با حقوق‌های چند ده‌میلیونی نمی‌توان مشکلات مردم را حل کرد

مصاحبه با محمدرضا جهان بیگلری، مشاور سازمان سرمایه گذاری خارجی

جهان بیگلری گفت: وضعیت اقتصادی کشور بسیار وخیم است و همانند بیماری است که با مسکن و دارو بهبود پیدا نمی‌کند، بلکه به عمل جراحی نیاز دارد.

رئیس سابق کمیسیون پولی بانکی، سرمایه‌گذاری و بیمه اتاق بازرگانی ایران و ایتالیا در گفتگو با «نسیم آنلاین» درباره اوضاع اقتصادی کشور گفت: وضعیت اقتصادی کشور بسیار وخیم است و همانند بیماری است که با مسکن و دارو بهبود پیدا نمی‌کند، بلکه به عمل جراحی نیاز دارد. محمد رضا بیگلری افزود: عمده شرکت‌های اقتصادی با مشکل روبرو هستند و این زنگ خطری برای اقتصاد بیمار کشور ما است و مسئولین اقتصادی کشور هیچ اهمیتی به این موضوع نمی‌دهند تا جایی که مقام معظم رهبری در تمامی فرمایشاتشان به وضعیت معیشتی مردم و اقتصاد مقاوتی و پرهیز از شعار بلکه اقدام و عمل تاکید دارند.
وی اضافه کرد: کار آفرینان و فعالان اقتصادی از این حرف که تقصیر این دولت نیست و آن دولت است خسته شدند. سوال این است چه مشکلی را مسئولین اقتصادی دولت جناب دکتر روحانی از پیش روی فعالین اقتصادی بر داشته‌اند؟
عضو اتاق بازرگانی گفت: در حال حاضر تا جایی داریم پیش می‌رویم که عمده شرکتهایی که بخش خصوصی واقعی هستند و به هیچ نهاد دولتی هم وابسته نیستند و از قضا دستشان به رانت هم نمی‌رسد وضعیت خوبی نداشته و در شرف ورشکستگی و تعدیل نیرو هستند.
اکثر شرکتهایی که دارند با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند و به جایی رسیده اند که برای فرار از مشکلات اماده اند شرکتهایشان را با کمترین هزینه به شرکتهای نه چندان توجیه دار خارجی واگذار کنند.
اکثر مدیران ارشد و میانی اقتصادی کشور عملکرد خوبی نداشتند و این بدین معناست که بیشتر آنها از سن بازنشستگی هم عبور کردند و بعد از این دوره دیگر نمی‌توانند پست بگیرند.
بیگلری اضافه کرد: مدیران کشور با حقوق‌های چند ده میلیونی نمی‌توانند مشکلات اقتصادی کشور را درک کنند. ولی به محض اینکه حقوقشان قطع شود، آنوقت تازه می‌فهمند کشور دچار مشکلات اقتصادی است. در حال حاضر حقوق ماهانه را به راحتی دریافت می‌کنند و با بودجه نه چندان مطلوب بالاخره به گونه ای جوری سر میکنند!

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین