سردبیر مجله عصر اندیشه در گفتگو با «نسیم آنلاین» اعلام کرد:

آماده مناظره با مشایی و نمایندگان فکری او هستم

فضلی نژاد

فضلی نژاد گفت: آماده‌ام بر مبنای آثار مکتوب و سخنرانی‌هایی که پیرامون تبارشناسی مکتب ایرانی از من منتشر شده، بدون قید و شرط با مؤسسان و مروجان آن مناظره کنم تا ان‌شاءالله فضای مسموم فعلی که پر از توهین و تخریب است، جای خود را به بحثهای علمی و منطقی دهد.

پیام فضلی‌نژاد، سردبیر مجله عصر اندیشه در گفتگو با «نسیم آنلاین» گفت که بر اساس نظریه فرهنگی شهید مطهری، در یک کرسی آزاداندیشی آماده مناظره بی‌قید و شرط با اسفندیار رحیم مشایی یا نمایندگان فکری او مانند دکتر عبدالرضا داوری، حجت‌الاسلام بهمن شریف زاده و ... درباره ایدئولوژی التقاطی مکتب ایرانی است.

نویسنده کتاب «شاه‌کلید انگلیسی» اظهار داشت: از هفته گذشته مباحثاتی پیرامون زیربنای فکری و چارچوب‌های نظری حلقه انحرافی دولت سابق شکل گرفته است که مبنای آن سخنرانی جناب دکتر غلامی در دانشگاه امام صادق پیرامون نوفرقانیسم بود، اما با اینکه اینجانب از سال ١٣٩٢ هیچ موضع و سخن تازه‌ای در باب آن حلقه نداشته‌ام و صرفا در این ایام پاورقی کتاب «شاه کلید انگلیسی» از آرشیو ٣ سال پیش کیهان بازنشر شده است، با این حال مورد خطاب و عتاب برخی هواداران این اردوگاه قرار گرفتم.

فضلی‌نژاد افزود: خوب یا بد، به هر حال این زمینه سبب شد تا آنچه که به سبب طرحش در سال ١٣٩١ نیز با شکایت جناب مهندس مشایی و معاونت حقوقی رئیس جمهور در دادگاه محاکمه و سرانجام تبرئه شدم، دوباره مورد بحث و سوال مخاطبان واقع شود و طرفین این دعوی تازه نیز یکدیگر را به مناظره فراخوانند که اتفاق مبارکی است.

سردبیر مجله عصر اندیشه تاکید کرد: از آنجا که باور داریم مباحثات انتقادی با مخالفان فکری اساس نظریه فرهنگی شهید مطهری را می‌سازد و یکی از ارکان کرسی‌های آزاداندیشی است که می‌تواند شبهات را روشن سازد، آماده‌ام بر مبنای آثار مکتوب و سخنرانی‌هایی که پیرامون تبارشناسی مکتب ایرانی از من منتشر شده، بدون قید و شرط با مؤسسان و مروجان آن مناظره کنم تا ان‌شاءالله فضای مسموم فعلی که پر از توهین و تخریب است، جای خود را به بحثهای علمی و منطقی دهد.

گفتنی است پیام فضلی نژاد از سال ١٣٨٩ ابتدا با انتشار مقاله آیت‌الله علیه ماسون‌ها و سپس دیگر مقالات و سخنرانی ها در موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی قم به تببین خطر حلقه انحرافی براساس هشدارهای علامه مصباح پرداخت و این نقدها را در روزنامه کیهان نیز ادامه داد. وی با شکایت مشایی و معاون رییس جمهور بارها بازجویی و محاکمه شد که در نهایت تبرئه گشت. فضلی نژاد سپس بهار ١٣٩٢ پاورقی کتاب «شاه‌کلید انگلیسی» را منتشر کرد که به تبارشناسی ایدئولوژی التقاطی مکتب ایرانی می پردازد. همچنین کتاب «متهم ردیف اول» که به محاکمه حسین شریعتمداری و او با شکایت مشایی اختصاص دارد، سال ١٣٩٢ در مجموعه نیمه پنهان منتشر شد که اسناد این محاکمات نیز در کنار متن کامل شکایات به چاپ رسیده است.

ارسال نظر

  • سفیدان یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ۱۶:۳۹:۲۶
    پاسخ 0 |

    با اینکه مقام معظم رهبری تا به امروز در رد اقای احمدی نزاد چیزی نفرموده اند، امثال این اقا و حسین شریعتمداری و... که خود را عالمتر از رهبر انقلاب میدانند!! سعی دارند احمدی نزاد و مشایی را انحرافی بنامند. تا کی اتهام، توهین، تخریب از خدا بترسید!!!

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین