سهم دولت یازدهم در تعطیلی کارخانه ارج مشخص شد+ نمودار

بدهی شرکت ارج در دولت روحانی ۳۹ درصد رشد کرد/ زیان انباشته ارج در دولت تدبیر و امید ۵۶ درصد بیشتر شد

ارج

بر اساس گزارش‌های رسمی اطلاعات صورت‌های مالی شرکت ارج که توسط حسابرسان رسمی تهیه شده، تقریبا تمامی شاخص‌های مهم مالی کارخانه ارج در ۳ سال اخیر نسبت به اواخر دولت دهم، بدتر شده است.

به گزارش «نسیم آنلاین» تعطیلی شرکت ارج در روزهای اخیر، برای دولتی‌ها بسیار حاشیه‌ساز شده است. مسئولان دولت یازدهم که در هفته‌های اخیر با بحران حقوق‌های نجومی مواجه شده‌اند، با انتشار خبر تعطیلی کارخانه ارج، با تمام توان تلاش کردند این خبر را تکذیب کنند.

اما گزارش‌های مختلف خبرگزاری‌ها از وضعیت کارخانه ارج، بازدید خبرنگاران از خطوط تولید راکد این کارخانه و اعتراض‌ کارگران اخراجی ارج، نادرست بودن ادعای دولتی‌ها درباره رو به راه بودن اوضاع ارج را تایید کرد.

از سوی دیگر، مسئولان دولتی و رسانه‌های حامی آن در روزهای اخیر با تمام توان تلاش کرده‌اند که بحران در کارخانه ارج را به دولت قبل نسبت داده و اینطور القا کنند که در دولت یازدهم از شدت بحران در ارج، کاسته شده است.

این ادعاها نیز با توجه به آمارهای رسمی از عملکرد شرکت ارج، مردود است.

بر اساس گزارش‌های رسمی اطلاعات صورت‌های مالی شرکت ارج که توسط حسابرسان رسمی تهیه شده، تقریبا تمامی شاخص‌های مهم مالی کارخانه ارج در 3 سال اخیر نسبت به اواخر دولت دهم، بدتر شده است.

بر اساس آمارهای موجود، موجودی نقد کارخانه ارج در شهریور سال 1394 نسبت به اسفند 1391 حدود 27 درصد کمتر شده است.

در مقابل، بدهی‌های جاری ارج در طول مدیریت دولت یازدهم نسبت به پایان سال 1391، 39 درصد بیشتر شده است.

زیان انباشته ارج هم در این مدت 56 درصد افزایش یافته، در حالی که فروش خالص آن 55 درصد کمتر شده است.

جالب آن که هزینه‌های اداری ارج در طول دولت یازدهم باوجود بحران مالی آن، 30 درصد بیشتر شده است.
زیان خالص ارج در شهریور سال گذشته نسبت به پایان سال 1391 حدود 97 درصد بیشتر شده یعنی تقریبا 2 برابر شده است. درنهایت زیان انباشته شرکت در این مدت 54 درصد بیشتر شده است.

با توجه به آمارهای فوق که تمام مبتنی بر گزارش‌های رسمی حسابرسی‌شده است، اگر کارخانه ارج در دولت قبل با مشکل روبرو بود، این مشکل به علت بی‌تدبیری‌های دولت یازدهم، دوچندان شده و به بحران شدید تبدیل شده است.

منبع: مشرق

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین