دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران در جمع خبرنگاران:

کشف ۲۷ تن مواد مخدر در پایتخت/ مرگ ۳ معتاد تهرانی به علت مصرف تریاک آلوده به سرب

کشف مواد مخدر

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران افزود: در دو ماهه نخست سال جاری موفق به کشف بیش از هفت هزار و ۳۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر شدیم و میزان کل مواد مخدر کشف شده در استان تهران طی سال گذشته بیش از ۲۷ هزار و ۷۰۰ کیلوگرم بوده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، میزان نوشت:

محدرضا آذرنیا روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در دو ماه ابتدایی سال 95، بیش از 15 هزار خرده فروش مواد مخدر دستگیر شده و این آمار در سال گذشته بیش از 84 هزار و 700 نفر بود.

وی افزود:در دو ماهه نخست سالجاری موفق به کشف بیش از هفت هزار و 300 کیلوگرم انواع مواد مخدر شدیم و میزان کل مواد مخدر کشف شده در استان تهران طی سال گذشته بیش از 27 هزار و 700 کیلوگرم بوده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران در خصوص تعداد آمار معتادان متجاهر دستگیر شده در سال گذشته، اظهار کرد:در سال گذشته موفق شدیم بیش از 9 هزار  معتاد متجاهر را ساماندهی کنیم. در سال جاری نیز بیش از 3 هزار و 800 معتاد را از سطح خیابان های پایتخت جمع اوری شدند.

به گفته وی از میان معتادان متجاهر تهرانی 80 نفر را زنان تشکیل داده که این عده پس از گذراندن دوره درمانی به مدت 6 ماه به مراکز بهاران فرستاده شده تا یک حرفه را آموزش ببینند.

آذرنیا با اشاره به سرانجام اموال شناسایی شده قاچاقچیان مواد مخدر اذغان کرد: بیش از 400 خودرو توقیفی قاچاقچیان اکنون در انبار شهریار نگه داری می شود. ضمن اینکه 100 ملک مصادره ای نیز در آمار ما ثبت شده است.

وی افزود:یکی از قاچاقچیان محکوم به اعدام نیز در حساب خود 12 میلیارد تومان پول داشت که این مبلغ نیز ضبط و به خزانه واریز شد. همچنین در پرونده ای دیگر یک قاچاقچی که با  164 کیلوگرم دستگیر شده بود، یک شهرک ویلایی در شمال کشور به نام خود داشت.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران با بیان اینکه تعدادی از خودروهای توقیفی و مصادره ای قاچاقچیان به فروش رسیده است، خاطر نشان کرد: در دو ماهه نخست سالجاری 50 خودرو مصادره ای و همچنین 63 دستگاه خودرو توقیفی از قاچاقچیان مواد مخدر به فروش رسید.

آذرنیا افزود: در میان خودروهای توقیفی از پراید تا پورشه و مازراتی وجود دارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با رد ادعای وجود مواد مخدر در تنباکوهای میوه ای، گفت: در این رابطه هیچ گزارشی نداشته ایم. البته در مورد ناخالصی های مواد تاکنون سه نفر در تهران به علت مصر ف تریاک آغشته به سرب جان خود را از دست داده اند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران از انهدام 12 کارگاه تولید شیشه خبر داد و اذعان کرد: در دو ماهه ابتدایی سال، موفق شدیم 12 کارگاه تولید ماده مخدر شیشه را شناسایی و منهدم کنیم.

آذرنیا با بیان اینکه 90 درصد خرده فروش های مواد مخدر به علت اینکه کارشان جرم دارای مجازات حبس شناخته نمی شوند افزود: این افراد به زندان فرستاده نمی شوند و پس از دستگیری بار دیگر آزاد می شوند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین