دیدبان حقوق بشر: سرکوب کردن مردم در بحرین بی فایده است

بحرین

سازمان دیدبان حقوق بشر از دولت بحرین خواست تا از تصمیم خود مبنی بر بستن جمعیت وفاق ملی اسلامی و مصادره اموال و تلاش برای منحل کردن آن منصرف شده و "نبیل رجب" فعال مدافع حقوق بشر را آزاد کند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: "جو استورک" مدیر بخش خاورمیانه سازمان دیده بان حقوق بشر گفت: مقامات بحرین جمعیت وفاق را به تغذیه تروریسم و تندروی و خشونت و نبیل رجب را به انتشار اخبار دروغ جهت مخدوش کردن وجهه بحرین متهم می کنند.

استورک از آمریکا و انگلیس خواست تا مقامات بحرین را تحت فشار قرار دهند تا به سرکوب مخالفان مسالمت آمیز و هدف قرار دادن آنها پایان دهند و امنیت کامل را برای ادامه فعالیت شان تامین کنند.

وی تاکید کرد: جامعه مدنی در بحرین در خطر است.

به گزارش شبکه العالم، این سازمان بر لزوم پایبندی دولت بحرین به تعهدات بین المللی به ویژه معاهده جهانی مربوط به حقوق مدنی و سیاسی تاکید کرد. بر اساس این معاهده، شهروندان حق مشارکت در فرآیند سیاسی کشور و آزادی برگزاری گردهمایی و تشکیل انجمن دارند.

سازمان دیدبان حقوق بشر به انتقاد زید بن رعد بن زید بن حسین کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در افتتاحیه سی و دومین دوره نشست حقوق بشر سازمان ملل از دولت بحرین اشاره کرده و گفت: سرکوب دادخواهی مردم را از بین نخواهد برد بلکه به آن شدت خواهد بخشید.

خالد آل خلیفه وزیر خارجه بحرین در صفحه شخصی خود در توییتر با نادیده گرفتن مطالب یاد شده نوشت: ما وقت خود را به شنیدن سخنان کمیسرعالی که نه قدرت دارد و نه حاکمیت، تلف نمی کنیم.

انتقاد شدید آلمان از تشدید سرکوب مخالفان در بحرین

در این میان، دولت آلمان نیز همسو با شمار دیگری از کشورها از اقدام های اخیر حکومت بحرین علیه جمعیت وفاق ملی اسلامی و شماری از فعالان حقوق بشری این کشور ابراز نگرانی کرد و آن را پس رفت در زمینه آزادی تشکیل جمعیت ها و حاکمیت قانون در بحرین دانست.

بربل کوفلر کمیسر حقوق بشر و کمک های بین المللی در وزارت خارجه آلمان گفت: من از اقدام های اخیر دولت بحرین علیه جمعیت وفاق ملی اسلامی معارض ابراز نگرانی می کنم و همچنین بازداشت دوباره نبیل رجب مدافع بارز حقوق بشر بحرینی و تشدید حکم شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت وفاق ملی اسلامی را با نگرانی پیگری می کنم.

وی افزود: این اقدام ها تاسف بار است. این اقدامات پس رفت در زمینه آزادی تشکیل جمعیت و حاکمیت قانون در بحرین است. ممنوع کردن فعالیت بزرگترین جنبش سیاسی با کشوری که بیش از 40 سال سابقه کار پارلمانی دارد، همخوانی ندارد.

کوفلرخاطرنشان کرد: کنار زدن معارضان خطری بزرگ است و به بروز جبهه بندی بیشتر در جامعه منجر می شود و روند از سرگیری گفت وگوی ملی را بسیار دشوار می کند لذا از دولت بحرین می خواهیم که در این اقدام ها بازنگری کرده و به حاکمیت قانون احترا بگذارد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین