ایهود باراک: دولت اسرائیل "خشن و افراطی" است

ایهود باراک

نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی خواستار سرنگونی کابینه فعلی این رژیم شد و آن را خشن و افراطی توصیف کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: "ایهود باراک" نخست وزیر و وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی اعلام کرد که برای ساقط کردن کابینه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر فعلی این رژیم به دنیای سیاست برمی‌گردد.

باراک طی اظهاراتی طولانی در کنفرانس امنیتی «هرتزلیا» از کابینه فعلی خواست به خود بیاید و تهدید کرد که اگر چنین نشود، وظیفه همه اسرائیلی‌ها است که از جای خود برخواسته و آن را با تظاهرات و رای‌گیری سرنگون کنند قبل از اینکه دیر شده باشد.

وی کابینه رژیم صهیونیستی را «ضعیف، سست، خشن و افراطی» توصیف کرده و گفت امنیت اسرائیل در اولویت نتانیاهو نبوده بلکه پیشبرد خزنده و حیله‌گرانه دستورکار «طرح یک دولتی» از اردن تا دریا (مدیترانه) است که تهدید مستقیمی برای آینده اسرائیل و تمام پروژه صهیونیستی است.

به نوشته روزنامه «هاآرتص» باراک با بیان اینکه رژیم اسرائیل به رهبری متفاوتی نیاز دارد، تاکید کرد: «بدبینی، انفعال، هراس و رخوت، جلودار کابینه نتانیاهوست.»

وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی تصریح کرد نتانیاهو و کابینه‌اش «انتقادگرایی، وحشیگری، نفرت و سکوت» را ترویج می‌دهد و دلیل این پدیده را «تصرف خصمانه» حزب لیکود به دست «هسته متعصب ایدئولوژی افراطی‌گرایی» عنوان کرد.

وی که با ظاهری متفاوت در این کنفرانس صحبت می‌کرد، نتانیاهو را مسئول اقدامات و شکست‌های کابینه به سرقت رفته‌اش دانسته و اضافه کرد که فرمولی که آنها دنبال می‌کنند اسرائیل را به نابودی می‌کشد.

باراک تاکید کرد هیچ رهبری در دنیا دیگر حتی یک کلمه از حرف‌های نتانیاهو و کابینه‌اش را باور نمی‌کند و دستور کار این کابینه به یک رژیم آپارتاید ختم خواهد شد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین