مولاوردی:

کشور سالانه نیازمند ۲۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری است/ سال گذشته ۴۱۰ هزار میلیارد ریال یارانه پرداخت شد

مولاوردی

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به کافی نبودن درآمد نفتی و مالیاتی برای اداره امور کشور گفت: برای ایجاد زیرساخت ها سالانه به ۲۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به کافی نبودن درآمد نفتی و مالیاتی برای اداره امور کشور گفت: برای ایجاد زیرساخت ها سالانه به 200 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز است.

مولاوردی دیشب در همایش "ضیافت 24 در امتداد امید" در نوشهر، اظهارداشت: این در حالی است که سال گذشته 410 هزار میلیارد ریال یارانه پرداخت شد و با 25 میلیارد دلار درآمد نفتی در سال 94 که سخت ترین سال بعد از انقلاب بود؛ بیانگر شرایط کشور است.

وی با اشاره به وضعیت کشور قبل از دولت یازدهم از جمله افزایش قیمت ها، کاهش قدرت خرید مردم، تشدید تحریم های فلج کننده، افت شدید اعتماد عمومی به عنوان سرمایه اجتماعی، رکود تورمی و هزاران میلیارد تومان طرح های نیمه تمام، افزود: دولت یازدهم در چنین شرایطی کشور را تحویل گرفت.

معاون رئیس جمهوری ادامه داد: ازسوی دیگر، در اجرای سند چشم انداز 20 ساله نظام نیز در دوره هشت ساله دولت نهم و دهم با وجود وعده های فراوانی که داده شده بود بسیاری از اهداف سند اجرا نشد و ارزش پول کشور به یک سوم کاهش یافت.

وی گفت: در آن دوره تورم از 11 درصد به 43 درصد، اندوخته ذخیره ارزی به صفر و رشد اقتصادی از مثبت 6 به منفی 6 رسید که به همراه چندین قطعنامه شورای امنیت علیه کشور همه اینها به دولت تدبیر و امید به ارث رسید.

معاون رئیس جمهوری بر لزوم حفظ دستاوردهای دولت یازدهم تاکید و اظهارکرد: در این شرایط خاص، دولت یازدهم با اجرای برنامه هایی در جهت حفظ آرامش در سیاست، آسایش در اقتصاد و امنیت در فرهنگ تلاش کرد.

مولاوردی گفت: دولت تدبیرو امید با مدیریت جهادی، تدبیر و اعتدال امور کشور را نظم بخشید و با توجه به کاهش شدید قیمت نفت توانست تورم و نرخ ارز را کنترل کند و هدفگذاری برای تورم تک رقمی و نرخ رشد هشت درصدی را در دستور کار قرار دهد.

وی با اشاره به رکود شدید در کشور که در 70 ساله گذشته بی سابقه بود؛ افزود: دولت یازدهم اقداماتی را آغاز کرده که دستاوردهای آن رونق اقتصادی پایدار، بهبود فضای کسب و کار، افزایش صادرات غیرنفتی، کاهش وابستگی بودجه به نفت و ایجاد فرصت های شغلی جدید در کشور خواهد بود.

مولاوردی گفت: در سه سال گذشته رتبه ایران در سهولت کسب و کار از 152 به 120 رسیده و برای سال 96 رتبه زیر 100 هدفگذاری شده است.

وی خاطرنشان کرد: دولت یازدهم اقتصاد، معیشت و سیاست خارجی را در دستور کار خود قرار داده است که زمینه شکوفایی در حوزه فرهنگ و سیاست و رفع مشکلات اجتماعی را به همراه خواهد داشت.

وی همچنین به مذاکرات هسته ای اشاره کرد و گفت: با هدایت و حمایت رهبری و تدابیر رئیس جمهوری و تلاش تیم مذاکره کننده و همچنین با پشتیبانی مردم از مذاکره برد - برد توانستیم نه تنها از پروژه ایران هراسی بلکه از فصل هفتم منشور سازمان ملل نیز خارج شویم.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: امروز ایران به یک قدرت منطقه ای تبدیل شده و پس از برجام نیز فضای مناسبی برای تعامل با دنیا به وجود آمده است و از سوی دیگر ترافیک مقام های کشورها برای انعقاد قراردادها را شاهد هستیم.

وی تاکید کرد: امروز دولت یازدهم گام های مناسبی در زمینه های مختلف برداشته و برای ادامه این روند نیازمند تعامل و وحدت تمام گروه ها و جناح های داخل کشور است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین