به همت انجمن اسلامی دانشجویان مستقل برگزار می‌شود

مناظره پیام فضلی‌نژاد و عبدالرضا داوری در دانشگاه صنعتی شریف

پیام فضلی نژاد عبدالرضا داوری

پیام فضلی نژاد و عبدالرضا داوری سه شنبه در دانشگاه شریف مناظره می کنند

به گزارش «نسیم آنلاین» در پی دعوت سردبیر مجله 'عصر اندیشه' برای مناظره بی قید و شرط با موسسان و مروجان ایدئولوژی مکتب ایرانی، دکتر عبدالرضا داوری از حامیان رسانه ای دکتر احمدی نژاد و مشاور سابق وزیر کشور با پیام فضلی نژاد ساعت ١٨ روز سه شنبه ١ تیرماه ١٣٩٥ در آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه صنعتی شریف با یکدیگر مناظره خواهند کرد.

این مناظره را که رویکرد آن 'نقد اندیشه های سیاسی' است، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه شریف میزبانی میکند. پس از این مناظره ضیافت افطار هییت الزهرا نیز همزمان با روز میلاد امام حسن مجتبی (ع) برگزار خواهد شد.

در هفته های گذشته بحث درباره اندیشه سیاسی جریان دکتر احمدی نژاد و مبانی و کارکردهای آن به یکی از بحثهای داغ رسانه ای تبدیل شد و طرفین این بحثها یکدیگر را به مناظره فراخواندند.

پیام فضلی نژاد، سردبیر مجله فرهنگ و علوم انسانی 'عصر اندیشه' است که سال ١٣٩٢ به عنوان پژوهشگر ارشد موسسه 'کیهان' در پاورقی کتاب 'شاه کلید انگلیسی' به نقد مبانی و ماهیت مکتب ایرانی پرداخت. وی با شکایت اسفندیار رحیم مشایی به دلیل ادعای همگرایی او با اندیشه های ماسونی همراه با حسین شریعتمداری محاکمه و تبرئه نیز شده است. فضلی نژاد عضو سابق کارگروه تخصصی علوم اجتماعی نهاد کتابخانه ها است که کتابهای 'سینما، سیاست، آزادی'، 'شوالیه های ناتوی فرهنگی' و 'ارتش سری روشنفکران' از آثار اوست.  وی در سال ١٣٨٧ عنوان پرفروش ترین نویسنده سال را کسب کرد و سال ١٣٨٨ برنده تندیس زرین و رتبه اول جشنواره بین المللی مطبوعات شد. فضلی نژاد ٣ اسفند ١٣٨٨ هدف یک ترور نافرجام قرار گرفت و از ناحیه سر مجروح شد.  دو کتاب آخر وی تا امروز مجموعا بیش از ٢٠ بار تجدید چاپ شده است.


عبدالرضا داوری، عضو سابق هیئت علمی جهاد دانشگاهی دانشگاه تربیت مدرس، مدیرمسئول ماهنامه 'بررسی های اقتصادی'، عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه تهران در ابتدای دهه ٧٠، معاون خبر و قائم مقام خبرگزاری ایسنا از سال ٧٩ تا ٧٨، معاون سابق توسعه فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، رئیس سازمان توسعه نوآوری های دانشجویان کشور در دولت نهم، معاون خبر خبرگزاری ایرنا در دولت سابق، عضو گروه سیاسی 'روزنامه کیهان' در سالهای ١٣٨٦ و ١٣٨٧، مدیرعامل صندوق بازنشستگی صنایع مس ایران، مدیرمسئول سابق روزنامه های 'گسترش صنعت' و شهروند، مشاور وزیر و رییس مرکز تحقیقات وزارت کشور در دولت دهم، مشاور کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم، عضو شورای اطلاع رسانی دولت دهم ، عضو کارگروه تخصصی اقتصاد نهاد کتابخانه ها و از حامیان مشهور احمدی نژاد است که مقالات و کتب متنوعی از جمله کتاب 'سرمایه داری سرخ' را نیز در کارنامه خود دارد.

 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین