تحصن و تظاهرات مردم بحرین علیه سیاست‌های آل خلیفه

آل خلیفه

تظاهرات در مناطق مختلف بحرین در اعتراض به سلب تابعیت از مرجعیت شیعیان این کشور ادامه دارد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تحصن مقابل منزل آیت الله عیسی قاسم همچنان ادامه دارد و بحرینی ها روزه خود را در همین منطقه افطار می کنند و در همین مکان سحری می خورند.

فریادهای تظاهرات کنندگان: دیکتاتوری حمد سرنگون شود

باشگاه خبرنگاران نوشت: تظاهرات در مناطق مختلف بحرین در اعتراض به سلب تابعیت از آیت الله عیسی قاسم ادامه دارد.
مردم بحرین از تحصن کنندگان در مقابل منزل آیت الله عیسی قاسم حمایت می کنند. مناطقی که تظاهرات در آن جریان دارد عبارتند از منامه، کرباباد، مالکیه، ستره، راس رمان، مصلی، ابوقوه، عکر، نویدرات، محرق، دیه، جفیر و بوری و برخی مناطق دیگر.

تظاهرات کنندگان ضمن حمل تصاویر آیت الله عیسی قاسم، شعارهایی در محکومیت اقدام آل خلیفه در سلب تابعیت از روحانی برجسته بحرینی سر داد و خواستار سرنگونی دیکتاتوری حمد شدند.

نظامیان آل خلیفه به تظاهرات کنندگان در برخی مناطق حمله ور شدند.

محکومیت سلب تابعیت آیت الله عیسی قاسم از سوی مراکز اسلامی بلژیک

مراکز اسلامی بلژیک، اقدام مسئولان رژیم بحرین در سلب تابعیت آیت الله عیسی قاسم را محکوم کردند و این اقدام در واقع تعدی به ملت بحرین و مسلمانان در هر نقطه ای دانستند.

مراکز اسلامی در بلژیک از مسئولان رژیم بحرین خواستند که به خواسته های ملت بحرین توجه کنند و از سیاست های بیهوده دست بردارند.

این مراکز عبارتند از مرکز امام جواد (ع)، مسجد امام رضا(ع)، مرکز اهل بیت، جمعیت اسلامی الزهرا، مرکز امام حسین(ع)، مرکز شهر علم، مرکز الغری و مرکز الهادی.

هشدار ائتلاف 14 فوریه به همسویی آمریکا و غرب با آل خلیفه


همزمان «عصام منامی،» یکی از رهبران ائتلاف 14 فوریه بحرین ضمن محکوم کردن همسویی آمریکا با رژیم بحرین و سکوت در قبال همه جنایات این رژیم در طی پنج سال گذشته، گفت: ملت بحرین به ابراز نگرانی وزارت خارجه آمریکا در قبال جنایات آل خلیفه توجهی نمی کند. این ابراز نگرانی چه ارزشی دارد؛ زمانی که واقعیت را تغییر نمی دهد و در روند امور تغییری ایجاد نمی کند.

وی افزود: رژیم با هدف قرار دادن آیت الله عیسی قاسم به عنوان نماد شیعه در بحرین در واقع کل شیعه را هدف قرار داد. اگر همسویی آمریکا و انگلیس نبود رژیم جرات دست زدن به چنین جنایتی را نداشت.

منامی تاکید کرد: ما به همپیمانان رژیم درباره ادامه این همسویی و حمایت همه جانبه از جنایات مغایر با معاهدات بین المللی هشدار می دهیم. این قبیل مواضع، واکنش سخت مردم را در هر لحظه به دنبال دارد؛ موضوعی که منافع این کشورها را در معرض خطر قرار می دهد.

وی درباره اقدامات ائتلاف 14 فوریه پس از سلب تابعیت آیت الله عیسی قاسم گفت: موضع ائتلاف دعوت از مردم برای حرکت به منطقه دراز در غرب منامه بود. ائتلاف در کنار علما ایستاده است و اقداماتی با هدف رویارویی با رژیم به عمل خواهد آورد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین