سازمان حفاظت از محیط زیست اعلام کرد:

استفاده از جانوران وحشی در نمایش سیرک‌ها ممنوع شد

سیرک

سازمان حفاظت از محیط زیست از پایان استفاده از جانوران وحشی در نمایش‌های سیرک‌ها خبر داد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، علی تیموری مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: براساس برنامه ریزی ها و تصمیمات اتخاذ شده، استفاده از جانوران وحشی در نمایش های سیرک خلیل عقاب از پایان خرداد ماه گذشته خاتمه یافت.

تیموری افزود: این تصمیم براساس اعلام سازمان حفاظ محیط زیست مبنی بر ممنوعیت بهره گیری و استفاده از حیوانات وحشی در تمام برنامه ها و نمایش های سیرک ها در فروردین امسال تحقق یافته است.

مدیرکل حفاظت و مدیریت شکار و صید تاکید کرد: سیاست های کلان سازمان حمایت از گونه های جانوری وحشی و جلوگیری از سوء استفاده، بهره کشی و قاچاق حیات وحش، از شهریور ماه سال ۱۳۹۳ با هدف ساماندهی و حذف نهایی استفاده از حیوانات در سیرک ها و نمایش های خیابانی و نگاه ویژه به مطالبات شهروندان علاقمند به حیات وحش در خصوص حمایت از گونه هایی که در سیرک ها بکار گرفته می شوند، تدوین شده  است.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا جلسات متعددی با حضور کارشناسان و مدیران ستادی، سازمان های مردم نهاد، اساتید دانشگاه، مدیران سیرک ها و افراد صاحب نظر برگزار شد که در نهایت روش حذف تدریجی حیوانات از برنامه های سیرک ها مورد توافق صاحب نظران قرار گرفته  و مقرر شد با تعیین زمان مناسب برای سیرک ها، نهایتاً تا پایان خرداد ماه سال ۱۳۹۵ نمایش حیوانات از کلیه سیرک های کشور حذف شود.

منبع: مهر

 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین