ظرفیت ذخیره سازی نفت خام آمریکا ۳۴ میلیون بشکه افزایش یافت

بشکه نفت

بر اساس گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ذخیره سازی های نفت خام این کشور در هفته آخر ماه آوریل ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه کاهش یافت.

به گزارش «نسیم آنلاین»اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد: ایالات متحده در بازه زمانی سپتامبر 2015 تا مارس 2016 بیشترین افزایش ذخیره سازی نفت خام را از زمان آغاز برسی آمارها از سوی اداره اطلاعات انرزی آمریکا، داشته است.

ایالات متحده آمریکا در بازه زمانی سپتامبر سال ۲۰۱۵ تا ماه مارس۲۰۱۶، ۳۴ میلیون بشکه به ظرفیت ذخیره سازی نفت خام خود افزود که این رقم بیش ترین حجم ذخیره سازی از سال ۲۰۱۱ (زمان آغاز بکار رصد آمارها از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا) به شمار می رود.

این افزایش ظرفیت ذخیره سازی در حالی رخ داد که ذخیره سازی های نفت خام آمریکا طی 2 سال گذشته که بازار با مازاد عرضه روبرو بود، رشد خیره کننده ای داشت، در این بازه زمانی قیمت نفت خام به پایین ترین سطح خود در ۱۲ سال گذشته رسید.

بر اساس گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، حجم ذخیره سازی های نفت خام این کشور از پایان ماه سپتامبر پارسال ۱۵ درصد افزایش یافته و این موضوع سبب شده است استفاده از ظرفیت ذخیره سازی نفت خام این کشور به رقم ۷۳ درصد در هفته منتهی به دهم ماه ژوئن برسد.

با این حال، ذخیره سازی های نفت خام آمریکا در 2 ماه گذشته کاهش یافت که دلیل آن افت تولید نفت خام از سوی تولیدکنندگان آمریکایی عنوان می شود، همچنین افزایش تقاضا و کاهش عرضه بویژه عرضه نفت خام کانادا پس از آتش سوزی های ماه مه نیز یکی دیگر از دلایل افت ذخیره سازی های این کشور  عنوان شده است.

بر اساس گزارش اداره اطلاعات انرژی آمریکا، ذخیره سازی های نفت خام این کشور در هفته آخر ماه آوریل ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه کاهش یافت.

همچنین در هفته منتهی به 17 ژوئن ذخیره سازیهای نفت خام این کشور 917 هزار بشکه افزایش یافت، در حالی که پیش بینی ها افزایش یک میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه ای را نشان می داد.
ذخیره سازی های نفت خام آمریکا  هفته گذشته برای پنجمین هفته پیاپی با کاهش روبرو بود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا ظرفیت ذخیره سازیهای نفت خام خود را 2 با در سال برآورد می کند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین