رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس:

آمادگی مجلس برای ورود به وضعیت محیط بانان

محمدرضا تابش

محمدرضا تابش در پیامی با تسلیت شهادت سه نفر از محیط‌بانان استان‌های هرمزگان و فارس، خواستار پیگیری و تسریع در مجازات عاملان این جنایت شد.

به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از خانه ملت، محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در پی شهادت سه نفر از محیط‌بانان هرمزگان و فارس طی دو روز گذشته، طی مذاکره تلفنی با رییس سازمان حفاظت محیط زیست، ضمن اطلاع از روند اقدامات انجام گرفته و گفت‌وگو پیرامون پیگیری‌های لازم بعدی، از آمادگی مجلس برای ورود به موضوع خبر داد.

وی خواستار تسریع قوه قضاییه برای رسیدگی و مجازات مجرمان دستگیر شده شد.

تابش این ضایعه را به خانواده داغدار آنان و خانواده بزرگ محیط زیست کشور تسلیت گفت.

وی همچنین در این زمینه با صدور پیامی با تسلیت شهادت سه نفر از محیط بانان استان‌های هرمزگان و فارس طی دو روز گذشته خواستار پیگیری و تسریع در مجازات عاملان این جنایت شد.

در پیام رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس آمده است:

شهادت سه نفر از محیط‌بانان منطقه حفاظت شده و پارک ملی گنو و بمو در استانهای هرمزگان و فارس در ایامی که متبرک به یاد و نام اولین شهید مظلوم تاریخ؛ حضرت علی (ع) است را به ملت شریف ایران، خانواده های داغدیده و محیط بانان شریف و از جان گذشته،تسلیت عرض می نمایم.

فاجعه آنچنان تلخ و تاسف بار است که قلب همه مردم و دوستداران طبیعت را جریحه دار نمود و بار دیگر مظلومیت سبزپوشان حافظ طبیعت که در ستیز با کژاندیشان و جنایتکاران متجاوز به زمین و عناصر موجود در آن که نعمت هایی از خداوند هستند و حیات بخش و امنیت آفرین برای انسان، جلوه‌گر می‌سازد و نشان داد که موضوع تجهیز آنها به وسایل مدرن و حمایت‌های قانونی از این ضابطان قضایی، محرز و ضروری است. امیدوارم دولت محترم اعتبار لازم برای این امر مهم را پیش بینی نماید و مجلس شورای اسلامی نیز در راستای اصلاح و تصویب قوانین مورد نیاز در این خصوص، جد و جهد بیشتری از خود نشان دهد.

با تقدیر از نیروهای انتظامی و امنیتی که توانستند مجرمان و مسببان این عمل جنایتکارانه را به سرعت بازداشت نمایند؛ از قوه قضائیه درخواست دارم تا محاکمه عاملان این جنایت در اسرع وقت انجام، تا هیچکس جرات تعدی به حافظان طبیعت را نداشته باشد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین