باهنر در ضیافت افطار جامعه اسلامی مهندسین:

اگر دولت از رکود عبور کرده، دست ملت را هم گرفته و عبور دهد/ رکود و بیکاری حل نشود دولت در انتخابات ۹۶ به مشکل می‌خورد

باهنر

نایب رئیس سابق مجلس تاکید کرد: برخی از مسئولین دولتی می‌گویند که دولت از رکود عبور کرده است و ماهم به آنها می‌گوییم اگر چنین است دست ملت را هم بگیرد و آنها را هم عبور دهید چرا که واقعا رکود سخت، خشن و یخ‌زده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه مهندسین در ضیافت افطار این تشکل که عصر امروز در دانشگاه امام صادق (ع) برگزار شد، با اشاره به نتیجه انتخابات مجلس دهم اظهار داشت: پس از انتخابات مجلس تحلیل برخی افراد شکست اصولگرایان بود در حالی که از نظر ما اینطور نبود؛ آقای عارف در مجلس تمام تلاش خود را کرد و 103 رای آورد که این تعداد اقلیت قدرتمندی است که اگر به صورت درست از لابی و مذاکرات استفاده کند می‌تواند موثر واقع شود.

باهنر با بیان اینکه من معتقدم اقلیت مجلس هم باید به اندازه کرسی‌های خود به مردم خدمت کند افزود: گرچه برخی دوست دارند که ساز ناکوک، کوک کنند اما مجلس دهم یک مجلس فرهیخته و معتبری است که خیلی از مشکلات را می‌تواند حل کند.

نایب رئیس سابق مجلس با اشاره به تکمیل شدن کمیسیون‌ها و مشخص شدن روسای آنها خاطرنشان کرد: دولت و مجلس در حال حاضر برای حرکات جدید و اقدامات موثر خیر برداشته‌اند.

وی ادامه داد: دولت یازدهم در برخی زمینه‌ها از جمله کنترل تورم و مذاکرات موفق عمل کرده اما در حال حاضر رکود و بیکاری بسیار نابسامان و اسفبار است و چنانچه دولت به کمک مجلس نتواند قدم‌های جدی بردارد ممکن است در انتخابات سال آینده با مشکل مواجه شود.

باهنر تاکید کرد: برخی از مسئولین دولتی می‌گویند که دولت از رکود عبور کرده است و ماهم به آنها می‌گوییم اگر چنین است دست ملت را هم بگیرد و آنها را هم عبور دهید چرا که واقعا رکود سخت، خشن و یخ‌زده است.

دبیرکل جبهه پیروان در ادامه با اشاره به دستاوردهای نتیجه انتخابات خاطرنشان کرد: فعالان سیاسی متوجه شده‌اند که مطالبات خود را صرفا باید از طریق صندوق رای پیگیری کنند و کسی با شلوغ کردن و به خیابان آمدن و آتش زدن به جایی نمی‌رسد. بنابراین همه اذعان دارد که مطالبات خود را در درون نظام و نه در مقابل نظام می‌ توانند پیگیری کنند.

دیبرکل جامعه مهندسین با بیان اینکه مردم در انتخابات نه به اشخاص بلکه به امضاها رای دادند گفت: اصولگرایان باید سرمایه مردمی خود را حفظ و مراقبت کنند چرا که 670 هزار رای در  تهران یک رقم بزرگ و قابل اعتنایی است که می‌توان با آن حرکت مصلحانه انجام داد.

وی با اشاره به سخنان حجاریان مبنی بر تناسبی بودن انتخابات در دنیا یادآور شد: در تهران اصولگرایان 40 درصد و اصلاح‌طلبان 60 درصد آرای مردم را کسب کردند اما چون انتخابات ما تناسبی نیست ما در تهران 30 به هیچ شدیم در حالی که در کشورهای عراق،‌ترکیه و پاکستان انتخابات تناسبی است.

باهنر با اشاره به موضوع حقوق‌های نجومی در بین دولتی‌ها اظهار داشت: متاسفانه در بذل و بخشش از بیت‌المال اهل بخشش هستیم و امروز هم دیدیم که حقوق‌های نجومی 3 مدیرعامل بانک را زیر گرفت.

دبیرکل جبهه پیروان با اشاره به ملزومات نظام مردم‌سالاری به لزوم برخورداری از سه یا چهار حزب شناسنامه‌دار و قدرتمند اشاره کرد و گفت: اگر این امر محقق نشود ما نگران مردم سالاری دینی هستیم.

وی تجربه این دوره مجلس را بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: ائتلاف اصولگرایان که متشکل از 22 نفر بود و با همت جامعه روحانیت و آیت‌ الله موحدی کرمانی تشکیل شد قدم بسیار خوبی است و نباید سرمایه شورای ائتلاف برای دوره‌های بعد از دست برود.

باهنر با اشاره به اظهارات نبوی مبنی بر ایجاد پارلمان اصولگرایی گفت: این مساله قابل بررسی است و ما می‌توانیم با ایجاد پارلمان اصولگرایان از ایجاد مشکل در انتخابات مختلف جلوگیری کنیم و همانطور که آقای حداد عادل گفت ما باید باور کنیم که به تنهایی هیچ چیز نیستیم.

 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.