"محمود زهار": از امام خمینی به خاطر روز جهانی قدس تشکر می‌کنیم

محمود زهار

یکی از رهبران جنبش حماس با تقدیر از اقدام امام خمینی در نام‌گذاری روز جهانی قدس، اعلام کرد که این یادآوری‌ است برای کسانی که یک روز و حتی یک لحظه هم به فکر این شهر نبودند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: "محمود زهار" از رهبران جنبش حماس پنج‌شنبه (امروز) اعلام کرد که اقدام امام خمینی در نام‌گذاری آخرین جمعه ماه رمضان، مسئله فلسطین را از فراموشی نجات داد.

زهار گفت:‌ «از امام خمینی رحمت الله علیه تشکر می‌کنیم که خواست روزی به نام "قدس" باشد؛ ولی نباید از امت اسلامی با همه عناصر تشکیل دهنده تشکری کرد؛ چرا که یک روز هم برای قدس کار نکرد».

وی تصریح کرد که « نام‌گذاری این روز یادآوری‌ است برای کسانی که یک لحظه و حتی یک روز هم به فکر این شهر نبوده‌اند».

زهار عنوان داشت:‌ «قدس در عرف اسلامی سومین حرم الهی بوده و در دوران معاصر یا رمز عزت مسلمانان یا رمز ذلت آن‌ها بوده است؛ اگر قدس اشغال شده بماند دلیلی است بر ذلت و خواری آن‌ها و اگر آزاد شود این از بزرگی اسلام  خواهد بود و هر انسانی که عزت و بزرگی را می‌ستاید، عزیز خواهد شد و کسانی که در فلسطین ظلم و فساد می‌کند، ذلیل خواهند شد».

این رهبر جنبش حماس تأکید کرد که آزادی فلسطین آغاز مرحله تمدنی جدیدی به نفع انسان و بشریت خواهد بود.

محمود زهار بر ضرورت تشکیل گروهی و لو با تعداد کم تأکید کرد که بتواند قدس را در محاسبات خود در نظر بگیرد و برای آزادی آن تلاش کند.

زهار تصریح کرد: «فرق است بین اینکه مردمانی به اهمیت بعد دینی قدس پی برده‌اند و بین کسانی که به قدس با این دید نگاه می‌کنند که شهری است همانند سایر شهرها که می‌توان بر سر آن مذاکره کرد، سخن گفتن با چنین افرادی که بر سر قدس مذاکره می‌کنند، فایده‌ای ندارد».

این مسئول وابسته به جنبش حماس تأکید کرد که آرمان فلسطین باید در بعد دینی و تمدنی آن که موجب سرفرازی انسان است، مورد توجه قرار بگیرد.

وی به جنگ غزه در سال 2005 اشاره کرد و گفت: «کسانی که تخمین‌های درستی از این جنگ داشتند، یهودیان را در سال 2005 از غزه بیرون راندند و ان شاء الله با خواست و اراده الهی آن‌ها را از فلسطین و قدس بیرون خواهیم کرد».

زهار در پایان از «توطئه رسمی عرب‌ها به قدس» و درخواست برخی برای عادی‌سازی مجانی با صهیونیست‌ها ابراز تأسف کرد و پرسید: «عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی به هرقیمتی، حرام و مردود است، چه رسد به این که این عادی‌سازی مجانی باشد».

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین