در سخنران روز جهانی قدس مازندران مطرح شد؛

سرلشکر صفوی: تقویت گروه‌های جهادی خصوصا در کرانه باختری وظیفه مسلمانان جهان است

سخنرانی سرلشکر صفوی

فرمانده سابق سپاه پاسداران گفت: تقویت گروه های جهادی خصوصا در منطقه کرانه باختری که حدود ۳ میلیون نفر جمعیت دارد وظیفه مسلمانان جهان است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سردار سرلشکر سید یحیی صفوی فرمانده سابق سپاه پاسداران که بعنوان سخنران روز جهانی قدس استان مازندران در مصلی شهر ساری و در اجتماع پرشور روزه داران این شهر  سخن می گفت با اشاره به توطئه   و حمایت انگلیسی امریکائی از رژیم اشغالگر قدس، گفت: حدود 67 سال قبل، با توطئه  دولت خبیث انگلیس و حمایت  دولت آمریکا  سرزمین مسلمانان  یعنی فلسطین  به اشغال صهیونیستها در آمد. هدف آنها  از بوجود آوردن  این غده سرطانی  ایجاد نا امنی  و تسلط در کشورهای  عربی و اسلامی  از شمال آفریقا تا غرب آسیا  و غارت  ثروتهای  طبیعی مردم این کشورها  بود.

وی ادامه داد: هم اکنون نیز تروریستهای  تکفیری  که ده هها  هزار نفر از مردم  سوریه و عراق  را به شهادت رسانده اند  و شهرهای آنها را ویران کرده اند و 9 میلیون از مردم  مظلوم  این دو کشور را آواره کرده اند ، دست پرورده سازمانهای  اطلاعاتی رژیم  صهیونیستی  و آمریکا  و انگلیس  هستند، البته حمایت مالی و نظامی  آنها را  بر خی از  کشورهای عربی  همچون  پادشاهی سعودی و  قطر انجام می دهند و گروه های تکفیری و تروریستی بدنبال  حفظ امنیت  و بقاء  ننگین رژیم صهیونیستی و تضعیف دولتهای محور مقاومت هستند.

سرلشکر صفوی در ادامه با اشاره  به وضعیت کنونی رژیم  صهیونیستی گفت: سر منشاء تمامی  بحرانهای  فعلی و نا امنی  در کشورهای  عربی و اسلامی  از شمال آفریقا  تا غرب آسیا  و بطور خاص  نا امنی های  سوریه و عراق  و یمن و لیبی، رژیم صهیونیستی  و حامیان  این رژیم است.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی  با کمک  آمریکا  بدنبال عادی سازی  روابط  با کشورهای ترکیه  عربستان ، قطر  و برخی دیگر از  کشورهای عربی است و این رژیم  با کمک برخی از کشورهای عربی مثل  عربستان سعودی  بدنبال  راه اندازی  جنگ بین اهل سنت و علوی  ها و شیعیان  کشورهای  اسلامی در عراق و سوریه ، نیجریه  ، لبنان و یمن  است.

وی اضافه کرد: امروز هیبت  پوشالی  نظامی  و سیاسی  رژیم صهیونیستی  برای امنیت سازی  مهاجرین یهودی در جنگهای  گذشته  با حزب الله لبنان  و جنگهای غزه  فرو ریخته است و آرزوی صهیونیستها برای تسلط بر نیل تا فرات  نقش بر آب شده است و این رژیم در تشکیل دولت خالص  یهودی و پاکسازی فلسطینی ها از سرزمین فلسطین ناموفق بوده است.

سرلشکر صفوی در ادامه گفت: علیرغم تلاش این رژیم ، تمامی طرح های سازش  صهیونیست ها  با گروه های مقاومت اسلامی داخل و خارج فلسطین  با شکست مواجه شده است و علاوه بر آن  این رژیم از درون دچار اسیب پذیری اقتصادی است.

وی  با اشاره به بحران  جمعیتی ساکنان   و اشغالگران قدس گفت: پیش بینی می شود  تعداد فلسطینیان ساکن در کرانه باختری  و نوار غزه  و فلسطینیان  ساکن در اراضی  سال 1948  از مرز 7 میلیون نفر خواهد گذشت  واین میزان  بخاط رشد  جمعیتی  بالاتر  فلسطینیان  نسبت به یهودیان ،  از تعداد  کل یهودیان  ساکن در فلسطین اشغالی  بیشتر خواهد شد.

فرمانده سابق سپاه پاسداران در ادامه با اشاره به اعتراف مسئولان رژیم صهیونیستی  به نداشتن راهبرد ی برای وضع مطلوب و ترسیم وضع کنونی تو سط آنها  بعنوان وضع مطلوب را از  دیگر نقاط شکست این رژیم دانست و با ترسیم ساختار سیاسی این رژیم گفت: ساختار سیاسی  دولت صهیونیستی  مبتنی بر رهبران  و احزاب بزرگ  صهیونیستی  فرو ریخته شده است و در نتیجه  آن تنش های  دائمی  سیاسی و اقتصادی  و امنیتی در این رژیم  جعلی و جنایتکار  آشکار شده است.

فرمانده سابق سپاه پاسداران در ادامه به بیان آیات و روایات  متعددی در رابطه  با غلبه مسلمانان بر کفار صهیونیستی پرداخت و با اشاره به  بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با زوال این رژیم در بیست و پنج سال آینده ، راهبرد های سیاسی -نظامی ، اقتصادی آزادی قدس شریف  و فلسطین اشغالی را تشریح کرد و گفت:  اتحاد مسلمین و راهبرد مقاومت اسلامی  و ادامه جهاد مسلحانه اصلی ترین راهبرد آزادی قدس شریف است.

وی ادامه داد: تقویت گروه های جهادی خصوصا در منطقه کرانه باختری  که حدود 3 میلیون نفر جمعیت دارد وظیفه مسلمانان جهان است و محور قرار گرفتن  فلسطین بعنوان  مسئله اول جهان اسلام  برای ملتها و دولت های اسلامی  از راهبردهای اصلی رهایی ملت فلسطین از چنگال صهیونیستها است.

صفوی با بیان ضرورت استفاده از ظرفیت دیپلماسی کشورهای  اسلامی  در حل مشکل ملت فلسطین گفت: بایستی از ظرفیت افکار عمومی و ظرفیت دیپلماسی  57 کشور اسلامی در جهت بازگرداندن  قریب به 6 میلیون آواره فلسطینی به موطن اصلی خودشان استفاده کرد و نیازمندیهای   اقتصادی  و تسلیحاتی  سازمان رزم مقاومت اسلامی را  با استفاده  از ظرفیت  و قابلیت های مردم مسلمان معتقد به آزادی قدس شریف، فراهم کرد.

سرلشکر صفوی حذف اقتصاد رژیم صهیونیستی از اقتصاد منطقه ای و جهانی  و تحریم کالاها و مبادلات تجاری بااین رژیم جعلی و همچنین  راه اندازی جنگ نرم و جنگ روانی علیه اشغالگران فلسطین در فضای مجازی  و شبکه های اجتماعی بین المللی  برای ترک فلسطین و تسریع روند مهاجرت معکوس آنها را ازدیگر راهبردهای آزادی فلسطین دانست  و با اشاره به ضرورت راه اندازی انجمن ها و سندیکاهای مختلف در سطح منطقه و جهان گفت: را ه اندازی انجمن ها  و سندیکاهای صنفی  در سطح منطقه و جهان و جهان  اسلام در حمایت از آزادی فلسطین  مانند انجمن حقوقدانان ، انجمن  اساتید  دانشگاهی  علوم سیاسی و روابط بین الملل ، انجمن دانشجویان ، انجمن پزشکان و انجمنهای کمک به زندانیان و اسراء فلسطینی ، میتواند یکی  از راهبردها و موضوعات تسریع کننده آزادی قدس شریف باشد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین