مجتبی شاکری تأکید کرد:

سبک زندگی ایرانی اسلامی در تولیدات ادبیات کودک و نوجوان رنگ باخته است

مجتبی شاکری، عضو شورای شهر تهران

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران ضمن ابراز گلایه‌مندی از ناکافی بودن تولیدات حوزه ادبیات کودک و نوجوان، گفت: بخشی از تحقق اهداف شهر دوستدار کودک در گرو تولید این آثار است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی «نسیم آنلاین»، مجتبی شاکری در جریان جلسه علنی امروز شورای شهر تهران ضمن گرامیداشت یاد استاد مهدی آذریزدی، گفت: نام و جایگاه آذر یزدی این معلم قرآن و داستان نویس بچه‌های خوب در ادبیات کودک و نوجوان ماندگار و قابل تقدیر است.

وی با اشاره به انتشار آثار ترجمه در حوزه کودک و نوجوان که سبک زندگی بیگانگان را به کشور ما وارد می‌کند، گفت: در حال حاضر حجم تولیدات حوزه ادبیات کودک و نوجوان بسیار اندک و لاغر است و آثار قابل توجه در این حوزه بسیار کم تولید می‌شود. از این رو نهادهایی نظیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، حوزه هنری و بخشی از مدیریت شهری باید برای رفع این کمبود نهضتی را رقم بزنند. لذا سبک زندگی ایرانی اسلامی در  تولیدات ادبیات کودک و نوجوان رنگ باخته است.

وی افزود: تعجب دارد که در ایامی که متعلق به کودک و نوجوان است تنها موزه‌نگه‌داری عروسک‌های بین‌الملل که دارای بیش از ۱۵۰۰نوع عروسک است تعطیل می‌شود. سازمان میراث فرهنگی می‌بایست نگرانی‌های شهروندان در این خصوص را برطرف کند.

شاکری در بخش دیگر سخنانش با اشاره به بازدید اخیر خود از سازمان بازنشستگی شهرداری تهران که به اتفاق پرویز سروری صورت گرفت، از اقدام این سازمان مبنی بر رونمایی از کتاب پلاک‌های شهر که حاوی خاطرات دفاع مقدس شماری از بازنشستگان شهرداری است تقدیر کرد و گفت: با این اقدام فوق‌العاده اثری از بازنشستگان شهرداری در ادبیات دفاع مقدس کشور به جا ماند.

رئیس کمیته فرهنگی شورای شهر تهران مدیریت سازمان بازنشستگی شهرداری تهران را تحسین برانگیز توصیف و تأکید کرد: دیگر سازمان‌های بازنشستگی کشور نیز باید از چگونگی انجام خدمات رفاهی و مشاوره ارائه شده و نحوه تکریم بازنشستگان در شهرداری تهران الگو بگیرند.

شاکری در بخشی از سخنانش با اشاره به سخنرانی‌های متنوع رهبری در دیدارهای ماه رمضان، به دیدار ۵ ساعته اخیر ایشان با دانشجویان اشاره کرد و افزود: ایشان در جایگاه رهبری زلال و شفاف شنوای مباحثی که در ذهن جوانان بود شدند و دیدگاه‌های خود را در زمینه‌های مختلف بیان کردند.

وی تأکید کرد: جلسه دیدار مقام معظم رهبری با دانشجویان می‌تواند برای دیگر شخصیت‌های نظام نیزالگوی خوبی برای برگزاری نشست‌های باز و بدون سانسور برای نسل جوان باشد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟