ایران سردمدار رشد تولید اوپک خواهد بود

نفت خام

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در تازه ترین گزارش خود از بازار نفت اعلام کرد بیشترین بخش از رشد تولید نفت اوپک در سال جاری میلادی مربوط به ایران خواهد بود.

به گزارش «نسیم آنلاین»اداره اطلاعات انرژی آمریکا در تازه ترین گزارش خود از بازار نفت اعلام کرد بیشترین بخش از رشد تولید نفت اوپک در سال جاری میلادی مربوط به ایران خواهد بود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش "دورنمای کوتاه مدت انرژی" منتشر شده در 12 ژوئن (سه شنبه 22 تیر ماه) پیش بینی کرد تولید نفت خام اوپک در سال جاری میلادی از 0.8 درصد رشد برخوردار خواهد بود که بیشتر آن، مربوط به افزایش تولید ایران است.

طبق اعلام این اداره، مجموع تولید نفت خام اوپک در سال 2015 میلادی 31 میلیون و 800 هزار بشکه بوده که در سال 2016 میلادی از 0.8 درصد و در سال 2017 میلادی از 0.5 درصد رشد دیگر برخوردار خواهد شد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا همچنین اعلام کرد میانگین تولید مایعات هیدروکربری غیر از نفت خام در اوپک در سال 2015 میلادی 6 میلیون و 600 هزار بشکه در روز بوده است و این رقم در هر یک از سالهای 2016 و 2017 از 0.3 درصد رشد برخوردار خواهد شد و در این زمینه نیز، ایران در کنار قطر بیشترین سهم را در رشد تولید این سازمان در اختیار خواهد داشت.

گزارش این اداره همچنین نشان می دهد که میانگین تولید نفت ایران در سه ماه دوم سال 2016 میلادی، سه میلیون و 580 هزار بشکه در روز بوده که بیش از 27 درصد نسبت به دوره مشابه در سال 2015 میلادی بیشتر است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین