رئیس کل بیمه مرکزی به گزارش «نسیم آنلاین» پاسخ داد

اینجانب تا تعیین تکلیف، در هیات مدیره "صندوق کارآفرینی امید" شرکت نمی‌کنم

عبدالناصر همتی

رئیس کل بیمه مرکزی تاکید داشته که در هر حال تا تعیین تکلیف، اینجانب در جلسات هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید شرکت نخواهم کرد.

به گزارش خبرنگار «نسیم آنلاین»، رئیس کل بیمه مرکزی اعلام داشت که از چهارم خردادماه سالجاری و به دنبال انتصاب خویش به سمت ریاست کل بیمه مرکزی از حضور در هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید، انصراف داده است.

عبدالناصر همتی، در  نامه ای به مدیر عامل صندوق کار آفرینی امید که نسخه ای از آن هم که در اختیار «نسیم آنلاین»  قرار گرفته، آورده است که با توجه به انتصاب اینجانب به ریاست بیمه مرکزی و تاکید ماده 26 قانون بیمه مرکزی از یکطرف و قانون اصلاح ماده 241 قانون تجارت، به نظر می رسد حضور اینجانب در هیات مدیره آن صندوق، واجد اشکال است.

در ادامه نامه رئیس کل بیمه مرکزی خطاب به "اصغر نورالله زاده"آمده: خواهشمند است مورد را با دفتر حقوقی ریاست جمهوری یا به هر نحوکه صلاح می دانید مطرح و نتیجه به اینجانب اعلام شود.

در انتهای این نامه نیز ، رئیس کل بیمه مرکزی تاکید داشته که در هر حال تا تعیین تکلیف، اینجانب درجلسات هیات مدیره شرکت نخواهم کرد.

در همین راستا "اصغر نورالله زاده"،مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید هم درنامه ای به دکتر نهاوندیان،سرپرست نهاد ریاست جمهوری با محوریت عضویت دکتر عبدالناصر همتی در هیأت مدیره صندوق کارآفرینی امید آورده است:با عنایت به ماده 26 قانون تاسیس بیمه مرکزی و بیمه‌گری  که اشعار می‌دارد رئیس کل و سایر اعضای هیأت عامل در زمان تصدی خود نمی‌توانند عضویت شرکت‌ها و مؤسسات بازرگانی را قبول نمایند و یا در دستگاه‌های دولتی یا ملی سمتی داشته باشند و ازآنجایی که دکتر عبدالناصر همتی به عنوان رئیس کل بیمه مرکزی منصوب شده‌اند و با امعان نظر به اینکه مشار الیه از اعضای هیأت مدیره این صندوق هستند، به استناد آیین نامه اجرایی قانون تنظیم بازار غیر متشکل پولی مصوب 1386/5/20 شورای پول و اعتبار صندوق‌های قرض الحسنه موسسه‌ای غیر انتفاعی هستند،خواهشمند است دستور فرمایید واحدهای ذیربط در خصوص امکان ادامه عضویت ایشان در هیأت مدیره صندوق کارآفرینی امید بررسی و اعلام نظر فرمایند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین