قاضی سراج خبر داد:

تکرار حقوق نجومی در دو بانک دیگر/ بی‌توجهی دولت به هشدارها در انتصاب مدیران

گزارش پرونده آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی سینا هنوز ارسال نشده است

قاضی سراج

رئیس سازمان بازرسی کل کشور از بی‌توجی دولت در انتصاب دو مدیر بانکی جدید که حقوق نامتعارف می‌گیرند خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی «نسیم آنلاین»، قاضی سراج در جمع خبرنگاران رسیدگی به موضوع حقوق‌های نجومی را مستمر و ادامه دار اعلام کرد و گفت: من وظیفه خودم را انجام دادم و گزارش‌ها را ارسال کردم، بنده بارها در رابطه با حقوق‌های نامتعارف در تلویزیون گزارش داده‌ام اما نمی‌توانم کسی را اخراج یا محاکمه کنم اما هر کسی ادعا می‌کند گزارشی نداده‌ایم بگوید و تا زمانی که پرونده‌ای کیفری نشده به قوه قضائیه ارسال نمی‌شود که تا این لحظه مورد کیفری نداشته‌ایم.

وی از تکرار هشدارها و بی توجهی دولت به تخلفات در بانک‌ها خبر داد و افزود: به تازگی رئیس 2 بانک را منصوب کردند که اینها هم حقوق نامتعارف می‌گیرند؛ یکی از آنها در سال 94، 40 میلیون و 600 هزار تومان و دیگری 34 میلیون و 600 هزار تومان حقوق دریافت می‌کردند و با توجه به اینکه ما اعلام کرده‌ایم باز هم این افراد منصوب شدند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور خاطرنشان کرد: تا زمانی که من به سازمان بازرسی بیایم 96 درصد گزارش‌هایی که به نهاد ریاست جمهوری ارسال شده بود منجر به تبرئه شد اما از زمانی که من به این سازمان آمدم 68 درصد گزارش‌ها منجر به توبیخ شده است.

سراج در خصوص پرونده هوای آلوده گفت: ما گزارش اولیه را به رؤسای قوا ارسال کرده‌ایم و در کامل بودن گزارش تردید نکنید و تا کنون 11 ارگان نهاد و وزارتخانه در این زمینه مسئولیت داشته‌اند که باید توضیح دهند و اگر کوتاهی کرده باشند که کرده‌اند با آنها برخورد می‌شود.

وی در پاسخ به پرسشی که احتما بازگشت خاوری به ایران را مطرح کرد، گفت:‌یکی از دلایل مهم ما برای ارتباط با کشورهای آمریکایی ارتباط وسیع قضایی با آنها است و اینکه حرف‌شان خریدار دارد. ما در این ارتباط‌ها مذاکره می‌کنیم تا نه تنها خاوری بلکه هر کسی که به کشور خیانت کرده باشد را باز گردانیم.

سراج همچنین در خصوص پرونده آتش‌سوزی ماهشهر، گفت:‌ هنوز گزارش این پرونده ارسال نشده است.

ارسال نظر

  • ش-ش سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۱۰:۵۷
    پاسخ 0 |

    با سلام کاری می کنید که صورت مسئله اصلی پاک می شود این مسئله چقدر باید ادامه پیدا کند .

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین