آیت‌الله علم‌الهدی در جمع‌ اعضای مجمع زنان اصلاح‌‌طلب:

اصلاح‌طلب و اصولگرا مقابل هم نیستند/ در اصول متحدیم و این اختلافات‌ در سلیقه است

آیت‌الله علم‌الهدی

امام جمعه مشهد با بیان اینکه اصلاح‌طلب و اصولگرا مقابل هم نیستند، گفت: ‌در اصول متحدیم و این اختلافات‌ در سلیقه است و ‌تفاهم این دو جناح در سلایق ضعیف است لذا نه نقد منصفانه و صمیمانه داشتیم و نه توجیه درستی از سلایق خود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، تسنیم نوشت: آیت‌الله ‌سیداحمد علم‌الهدی ‌در جمع‌ اعضای مجمع زنان اصلاح‌‌طلب ‌خراسان رضوی با بیان اینکه متولیان فرهنگی ‌باید همه ‌نیرو‌ها را به کار گیرند و طرح و برنامه مناسب برای پدافند فرهنگی ارائه ‌دهند، اظهار داشت: اصلاح‌‌طلبان و چه اصولگرایان در بحث اصول مدنظر رهبر معظم انقلاب مشترک هستند.

وی با بیان اینکه در بحث اصلاح‌طلبی و اصولگرایی بیشتر از دید اندیشه غربی برخورد می‌کنیم تا دینی، افزود: اصلاح‌طلب‌تر از امام حسین(ع) نداریم که برای اصلاح امت جدشان قیام کردند. اصولگرایی هم همین است چون حاکمیت از آن خدا‌ست و مظهر اجرایی‌اش از دید ما شیعیان امام معصوم (ع)است.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه ‌با غیبت امام معصوم (ع)، ‌ولی فقیه ‌حجت ‌است، تصریح کرد: ‌اگر معنای اصلاح‌طلبی ریشه‌کنی مفاسد در همه  عرصه‌ها در نظام جمهوری اسلامی ایران باشد پس همه ‌اصلاح‌طلبیم.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان اینکه اصلاح‌طلب و اصولگرا مقابل هم نیستند، اضافه کرد: ‌در اصول متحدیم و این اختلافات‌ در سلیقه است و ‌تفاهم این دو جناح در سلایق ضعیف است لذا نه نقد منصفانه و صمیمانه داشتیم و نه توجیه درستی از سلایق خود.

امام جمعه ‌مشهد مقدس با بیان اینکه‌ 23 سال سابقه  مدیریت دانشگاهی ‌دارم، خاطرنشان کرد: ‌در همه  عرصه‌ها نیروساز انقلاب بوده و خواهم بود و با ‌ارتباط شدید و قوی با جوانان مشکلات آنان را درک می‌کنم.

وی خطاب به مسئولان هشدار داد: بی‌توجهی به ‌وضع زندگی جوانان مشکلاتی را درست می‌کند که در عرصه‌های مختلف توسعه  مفاسد اجتماعی و ... تاثیرگذار است.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه مبنای ما در مورد مسئله  زن همان مبنای حضرت زهرا(س) و زینب(س) و یک مبنای دینی است، ادامه داد:‌ در همه  عرصه‌ها جایگاه و خصوصیات زن محفوظ است، عقیده ما در مورد فعالیت اجتماعی و سیاسی زن این است که زن باید در جای خود قرار گیرد و نقشی را بپذیرد که مرد توان آن را ندارد و در عرصه  اجتماعی و سیاسی دوشادوش مرد فعالیت‌ کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با بیان اینکه ولنگاری فرهنگی ‌به خاطر عدم وجود پدافند فرهنگی مناسب است، تاکید کرد:  یک مشکل ما در حوزه تربیت است برای مثال در حوزه تربیت اگر بچه با عفت تربیت شود مشکل حجاب حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه پدافند فرهنگی در کنار فرهنگ‌سازی برای ما اصل است، گفت: اگر پدافند فرهنگی آمد و جامعه را پاک و تمیز کرد، کار فرهنگی مناسب جواب می‌دهد لذا متولیان فرهنگی باید همه  نیروها را به کار گیرند و طرح و برنامه مناسب برای پدافند فرهنگی ارائه دهند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین