وزیر خارجه انگلیس خواستار نابودی تسلیحات شیمیایی لیبی شد

بوریس جانسون

وزیر خارجه جدید انگلیس در نخستین حضور خود در سازمان ملل به تهدیدات سلاح‌های شیمایی لیبی اشاره کرد و خواهان مشارکت جامعه بین الملل برای نابودی انبارهای تسلیحات شیمیایی این کشور شد.

به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از خبرگزاری فرانسه، بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلیس  در سازمان ملل متحد اعلام کرد انگلیس با خروج از اتحادیه اروپا در جهان مسیر انزوا را در پیش نگرفته است بلکه در عرصه بین المللی فعال‌تر از گذشته خواهد شد.

وزیر امور خارجه انگلیس که در کنفرانسی مطبوعاتی در مقر سازمان ملل متحد سخن می گفت، تاکید کرد بر خلاف آنچه برخی تصور می کنند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به معنای منزوی شدن انگلیس در عرصه جهانی نیست بلکه برعکس این کشور با کناره گیری از اتحادیه اروپا نقش و حضور فعالتری در عرصه بین المللی خواهد داشت.

بوریس جانسون که از طرفداران سرسخت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بود هر گونه مقایسه خود را با دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری خواه آمریکا که در مبارزات انتخاباتی خود مهمترین اولویتش  را آمریکا و آمریکاییها اعلام کرده است، رد کرد و خاطر نشان ساخت: بین برگزیت و انزواگرایی تفاوت زیادی وجود دارد. خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به معنای آن است که ما بیشتر از گذشته نگاهمان را به خارج معطوف خواهیم کرد و در عرصه بین المللی حضوری فعالتر خواهیم داشت.

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وزیر امور خارجه انگلیس همچنین با نمایندگان برخی از کشورهای عضو شورای امنیت از جمله آمریکا و فرانسه دیدار کرد و با بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد نیز درباره برخی مسایل مهم بین المللی به ویژه مناقشه سوریه، لیبی، سودان جنوبی و سومالی گفتگو و تبادل نظر کرد.

 بوریس جانسون تصریح کرد: در همه این پرونده ها، انگلیس فعالانه برای دستیابی به راه حلی پایدار و برقراری صلح و ثبات در این کشورها تلاش می کند.

وی افزود دبیر کل سازمان ملل متحد از لندن خواسته است در چارچوب سازمان ملل متحد نقش فعالانه تری نسبت به گذشته ایفا کند. بوریس جانسون در  رای گیری شورای امنیت سازمان ملل متحد  درباره قطعنامه ای که دولت انگلیس در رابطه با سلاحهای شیمیایی در لیبی ارائه کرده بود، به نمایندگی کشورش رای داد.

وزیر خارجه انگلیس در پاسخ به سوالی درباره تیراندازی مرگبار شب گذشته در مونیخ آلمان تاکید کرد از شنیدن این خبر ناراحت و به شدت شوکه شده است. وی تروریسم را به سرطان تشبیه کرد و بر ضرورت تشدید مبارزه با افراط گرایی در اینترنت و شبکه های اجتماعی تاکید کرد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین