مجتهد فاش کرد:

سفر هیات سعودی به تل‌آویو

4قف

افشاگر دربار سعودی که با نام مستعار "مجتهد" در تویتر فعالیت می کند، ناگفته های سفر انور عشقی سرهنگ بازنشستۀ سعودی به اراضی اشغالی فلسطین را فاش کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، مجتهد که صفحۀ او بر روی توئیتر توسط مسئولان این پایگاه اجتماعی مسدود شده بود، روز شنبه، چند ساعت پس از بازیابی حساب کاربری خود، افشاگری علیه آل سعود را از سرگرفت و نوشت: سفر عشقی به "اسرائیل" (اراضی اشغالی فلسطین) به نمایندگی از دربار سعودی صورت گرفت.

وی تاکید کرد: این سفر، که به دستور شاهزاده محمد بن سلمان (جانشین ولیعهد) صورت گرفته است، به منظور جلب نظر "اسرائیل"، انجام گرفت تا اسرائیلی ها نزد آمریکا میانجی گری کنند که بن سلمان را بر محمد بن نایف (ولیعهد عربستان) ترجیح دهند.

مجتهد در ادامه افشاگری های خود نوشت: نکتۀ مهمی که در این مجال وجود دارد آن است که رابطه بن نایف با "اسرائیل" مهم تر و بیشتر است؛ بن نایف، رابطه ای ریشه دار و قدیمی، اما پشت پرده با "اسرائیل" دارد که هدف از آن، عادی سازی روابط با "اسرائیل" نیست، بلکه هماهنگی امنیتی است.

به گزارش العالم، افشاگر سعودی سپس خاطر نشان کرد: اسرائیلی ها، خبیثند و با هر دو شاهزادۀ سعودی همراهی می کنند و آن ها را به سمت رقابت با یکدیگر سوق می دهند تا از یک سو، هماهنگی امنیتی گسترده ای با عربستان داشته باشند و از سوی دیگر، عادی سازی آشکاری در روابط با عربستان به دست بیاورند. اسرائیلی ها در این مجال، همواره وانمود می کنند روابطشان با هر یک از این دو شاهزاده، از آن دیگر، بیشتر است.

مجتهد همچنین فاش کرد که پیش از این، شماری از "احمق ها" فهرستی از سعودی ها تهیه کردند که با موساد در ارتباط هستند، اما به جای اینکه آسیبی به افراد آن فهرست برسد، احمق هایی که این فهرست را تهیه کرده بودند، مورد بازجویی قرار گرفتند.

گفتنی است که روزنامۀ صهیونیستی هاآرتس، روز جمعه فاش کرد که انور عشقی، ژنرال بازنشسته سعودی که به عنوان حلقه اتصال رژیم صهیونیستی با عربستان شناخته می شود، برای دیدار با دوری گلد سرپرست وزارت خارجۀ رژیم صهیونیستی و یوآف مردخای مسئول هماهنگی امنیتی در کرانه باختری اشغالی، در رأس هیئتی عالیرتبه به قدس اشغالی سفر کرد و در هتل ملک داود با آن ها دیدار کرد.

پایگاه اجتماعی تویتر، صبح روز جمعه، برای دومین بار متوالی، حساب کاربری بسیار معروف "مجتهد" را به بهانۀ انتشار اخباری با محور بر هم زدن امنیت داخلی عربستان سعودی، مسدود کرده بود، اما این حساب، پس از چند ساعت دوباره بازگشایی شد و مجتهد ابراز امیدواری کرد که این حساب، فعالیت گذشته خود را بازیابد.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین