زراعتی از هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید کناره گیری کرد

سیاوش زراعتی

بنابراین تا حصول نتیجه مبنی بر جایگزینی اشخاص دیگر، این دو، عضو هیأت مدیره خواهند بود همچنین عضو هیأت مدیره غیر موظف صندوق کارآفرینی امید، شغل محسوب نمی‌شود و هیچگونه حقوقی هم بابت سمت خود در این صندوق دریافت نمی‌دارند.

به گزارش خبرنگار «نسیم آنلاین»، صندوق کارآفرینی امید نسبت به انتشار گزارش نسیم آنلاین با عنوان تخلف مدیر بانک صادرات و رئیس کل بیمه مرکزی برای حضور در یک صندوق دولتی واکنش نشان داده و توضیحاتی ارسال کرده است: احتراماً بازگشت به مطلب منتشره در ان رسانه با عنوان "تخلف مدیر بانک صادرات و رئیس کل بیمه مرکزی برای حضور در یک صندوق دولتی" مطالب ذیل جهت نشر در آن سامانه و تنویز افکار عمومی به حضور ایفاد می‌گردد.

در پاسخ این صندوق امده است: پس از انتصاب آقای همتی به عنوان رئیس کل بیمه مرکزی در خردادماه سال جاری، ایشان طی نامه‌ای به صندوق کارآفرینی امید به مورخ 95/3/4 از حضور در هیأت مدیره این صندوق انصراف دادند البته با توجه به اینکه صندوق کارآفرینی امید مؤسسه‌ای غیر انتفاعی است حضور ایشان به عنوان هیأت مدیره غیر موظف منع قانونی نداشته النهایه صندوق مراتب را طی نامه‌ای در تاریخ 95/3/26 به جناب اقای دکتر نهاوندیان سرپرست محترم نهاد ریاست جمهوری و عضو هیأت امناء صندوق کارآفرینی امید اطلاع‌رسانی و از ایشان کسب تکلیف نموده است.

در ادامه آمده است: در خصوص انتصاب جناب آقای زراعتی عضو هیأت مدیره صندوق به سمت مدیر عامل بانک صادرات ایران که اخیراً به وقوع پیوسته لازم به ذکر است نامبرده در تاریخ 95/4/15 استعفای مکتوب خود را خطاب به نائب رئیس هیأت مدیره صندوق ارسال کرده لیکن پس از انتصاب ایشان به سمت مدیر عامل بانک صادرات، صندوق نیز اقدامات خود را طی مکاتبه با سرپرست نهاد ریاست جمهوری انجام داده است.

این گزارش می افزاید: بنابراین تا حصول نتیجه مبنی بر جایگزینی اشخاص دیگر، این دو، عضو هیأت مدیره خواهند بود همچنین عضو هیأت مدیره غیر موظف صندوق کارآفرینی امید، شغل محسوب نمی‌شود و هیچگونه حقوقی هم بابت سمت خود در این صندوق دریافت نمی‌دارند.

لازم به ذکر است طبق اسانامه صندوق کارآفرینی امید که در تاریخ 93/11/25 به تصویب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران رسیده ، اعضاء هیأت مدیره به مدت 2 سال با پیشنهاد سرپرست محترم نهاد و با حکم رئیس جمهوری انتخاب می‌شوند که پس از انقضاء مأموریت هیأت مدیره و یا تغییر دولت، در صورتی‌که هیأت مدیره جدید معرفی نشده باشد هیأت مدیره موجود تا انتخاب و قبولی هیأت مدیره جدید، مسئولیت امور صندوق رات بر عهده خواهند داشت.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین