سردار نقدی در مراسم امحاء صدهزار دستگاه ماهواره در تهران:

بسیجیان سال‌هاست درخواست دارند تا تمام شماره حساب بانکی مسئولان در اختیار مردم قرار بگیرد

سخنرانی سردار نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در همایش طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی و محرومیت‌زدایی

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: برخی افراد بهانه‌یشان برای استفاده از ماهواره آزادی گردش اطلاعات است البته ما با آزادی گردش اطلاعات هیچ مخالفتی نداریم و سالهاست که بسیجیان درخواست دارند تا تمام شماره حساب بانکی مسئولان در اختیار مردم قرار بگیرد اما در جریان اطلاعاتی که ‌آنها از آن دم می‌زنند جریان فساد است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در حاشیه مراسم امحای بیش از یکصد هزار دستگاه ماهواره جمع آوری شده در غرب تهران، اظهار داشت: این تنها بخشی از چیزی است که مردم به صورت داوطلبانه و با بهره گیری از برنامه‌های اقناعی و روشنگری پایگاه‌های بسیج تحویل داده‌اند.

وی افزود: بسیح این برنامه را از سال گذشته آغاز کرده و این برنامه با روشنگری و  آگاهی بخشی خود آثار بسیار مطلوبی داشته است.

نقدی تاکید کرد: با شروع برنامه‌های رونشگری بسیج بیش از یک میلیون نفر از استفاده‌کنندگان برنامه‌های ماهواره‌ای آنها را کنار گذاشته‌اند و این یک حرکت مردمی و ملی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه باید با مردم صادق باشیم، گفت: واقعیت علمی و تجربه شده این است که شبکه‌های ماهواره‌ای غالبا مخرب هستند و اخلاق، تربیت و فرهنگ جامعه را به انحراف می‌برند و دستاورد اصلی این شبکه ها افزایش اعتیاد،‌طلاق، بزه و ناامنی در جامعه است.

وی گفت: کسی که در مسند فرهنگی قرار می‌گیرد باید صادق و روراست باشد نه اینکه ببیند مردم از چه چیزی خوششان می‌آید و همان را بگوید. ما در قبال فرهنگ جامعه نباید دروغ بگوییم.

نقدی در ادامه عنوان کرد: با برنامه‌های بسیج آمار رو به رشد استفاده از شبکه‌های ماهواره‌ای رو به کاهش است.

نقدی خاطرنشان کرد: برخی افراد بهانه‌یشان برای استفاده از ماهواره آزادی گردش اطلاعات است البته ما با آزادی گردش اطلاعات هیچ مخالفتی نداریم و سالهاست که بسیجیان درخواست دارند تا تمام شماره حساب بانکی مسئولان در اختیار مردم قرار بگیرد اما در جریان اطلاعاتی که ‌آنها از آن دم می‌زنند جریان فساد است.

وی افزود: در این سالهایی که پرونده‌های مفاسد اقتصادی رسیدگی شده یک مورد هم یافت نمی‌شود که این شبکه‌های ماهواره‌ای منبع افشای این پرونده‌ها باشند. بلکه همواره از مفسدان حمایت کردند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: جوانان ایرانی برای ابرقدرتها خطرناک هستند لذا دشمنان می‌خواهند آنها را فاسد کنند و این رسالت شبکه‌های ماهواره‌ای است. شبکه‌های ماهواره‌ای و اجتماعی فاسد زندگی مردم را از هم می‌پاشانند.

نقدی با اشاره به طرح جمع آوری داوطلبان ماهواره توسط بسیج گفت: این طرح جزء طرح‌ها دائمی بسیج خواهد بود و حداقل برای دو سال آینده به صورت فشرده ادامه خواهد یافت و بعد از آن هم تعطیل نمی‌شود ما معتقدیم این مباحث به داخل کتابهای درسی هم باید برود و سواد رسانه‌ای مردم افزایش یابد.

وی افزود: به دلیل اینکه این طرح کاملا داوطلبانه است و هیچ اعمال قدرتی در آن نمی‌شود هر کس با ‌آن مخالفت کند مشخص است که ایراد و ریگی به کفش دارد.

نقدی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اخیراً وزیر ارشاد اعلام کرده است طرح اصلاح استفاده از ماهواره بررسی شود، گفت: من نمی‌دانم منظور ایشان از اصلاح چیست اما چیزی که می‌دانیم این است این شبکه‌ها هیچ سودی برای ما ندارند و موجب اخلال در جامعه خواهند شد.

وی افزود: طی بزرگترین نظرسنجی که توسط بسیج از 180 هزار نفر در کشور صورت گرفته مردم در پاسخ به این نکته که شبکه های ماهواره‌ای ضررشان بیشتر از نفعشان است این طور پاسخ دادند 42.6 درصد کاملا موافق، 32.2 درصد موافق، 12.2 درصد بی نظر ، 9.2 مخالف و 3.8 درصد کاملا مخالف بودند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در پایان تاکید کرد: که همان طور که مردم نباید از این شبکه‌ها استفاده کنند صدا و سیما نیز نیازهای مردم را بیشتر تامین کند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین