رئیس اتاق اصناف کشور:

رکود حاکم بر بازار همه را در تنگنا قرار داده است

رئیس اتاق اصناف کشور

رئیس اتاق اصناف با بیان اینکه دولت پول اصناف را بابت حق بازرسی پرداخت نکرده است، گفت: موافق ادغام اتحادیه‌ها هستیم.

به گزارش «نسیم آنلاین»، فارس نوشت: علی فاضلی امروز در اجلاس روسای اتحادیه‌های صنفی تهران با بیان اینکه اصناف به هیچ عنوان با طرح تجمیع اتحادیه‌ها مخالف نیست، گفت: اما معتقدیم که این کار آرام و همراه با کار کاشناسی صورت بگیرد. 

رئیس اتاق اصناف کشور با بیان اینکه طرح ادغام اتحادیه‌های صنفی 12 سال قبل باید به اجرا در می‌آمد، افزود: در اجرای آن با اشکال عمده در مباحث قانونی مواجه هستیم. 

وی با بیان اینکه ادغام اتحادیه‌ها دارای فوایدی برای مصرف‌کننده و بنگاه‌های اقتصادی است، بیان داشت: با اجرای این طرح دست برخی سوء استفاده کنندگان در صنوف مختلف در بحث‌های بازرسی و غیره کوتاه می‌شود و یک بنگاه واحد زیر نظر یک تشکیلات واحد قرار می‌گیرد.  

فاضلی با بیان اینکه ساختار بازرسی اصناف کشور یک سال و 9 ماه است که تقویت نشده، گفت: دولت پول اصناف را بابت حق بازرسی پرداخت نکرده است بنابراین چگونه می‌توان انتظار داشت که اتحادیه‌ها در عرضه ادغام کار کنند.

رئیس اتاق اصناف با بیان اینکه رکود حاکم بر بازار همه را در تنگنا قرار داده است، گفت: اما اصناف در این شرایط خم به ابرو نیاورده‌اند و در کنار دولت بوده اند.

فاضلی تصریح کرد: من بارها با قاطعیت گفته‌ام، اصناف فدیه دولت روحانی شده‌اند، اما آنها چقدر در جهت حمایت ما قدم برداشته‌اند؟

رئیس اتاق اصناف با بیان اینکه 95 درصد قاچاق مربوط به غیر اصناف است، گفت: اصناف در این رابطه در 5 درصد و حلقه آخر قرار دارند، اما کسی به آن 95 درصد توجه نمی‌کند. 

وی افزود: 137 اتحادیه به عنوان بازوی کارشناسی و پل ارتباطی مردم و دولت به بهترین وجه ممکن عمل کرده‌اند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین