در جلسه ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور مطرح شد:

هدایت تحصیلی نباید شکل اجبار به خود بگیرد

امتحانات دانش آموزان

جلسه ۸۲ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، روز سه شنبه ۱۳۹۵/۵/۱۲ به ریاست دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

به گزارش «نسیم آنلاین» به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر منصور کبگانیان دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در تشریح دستور و مصوبات این جلسه گفت: در ابتدای جلسه امروز موضوع هدایت تحصیلی در آموزش و پرورش و  نحوه اعمال این هدایت با توجه به همه ابعاد موضوع مطرح شد و در جمع بندی مباحث مطرح شده توسط اعضاء بر این موضوع تاکید شد که هدایت تحصیلی نباید شکل اجبار به خود بگیرد و استعداد و علاقه دانش‌آموز باید به صورت هماهنگ مد نظر باشد.

وی افزود: طبیعی است که آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند این کار را انجام دهد و  منزلت اجتماعی و درآمد مشاغل مختلف هم در این زمینه موثر است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: دبیر شورای عالی آموزش و پرروش گزارشی در این زمینه  ارائه کرد و قرار برآن شد علاوه بر وزارت علوم و بهداشت با وزارتخانه های ذی‌ربط هماهنگی‌های لازم صورت پذیرد تا بحث هدایت تحصیلی به صورت مثبت و ایجابی پیش رود.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیر کبیر گفت: سند فناوری‌های نرم بحث اصلی و بسیار مهم امروز ستاد نقشه جامع علمی کشور بود که بخشی از آمارهای که در جلسه مطرح شد و بر اساس آمار ارائه شده 75 درصد از بازار مد و لباس و 80 درصد از بازار نوشت‌افزار و 90 درصد از بازار اسباب‌بازی در اختیار خارجی‌هاست که عمده این محصولات نیز به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود.

وی افزود: با توجه با تذکر اکید مقام معظم رهبری «مدظله العالی» در مورد جلوگیری از قاچاق کالا، اعضای ستاد راهبری بر لزوم تهیه یک برنامه جامع در این زمینه تاکید کردند.

دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشورادامه داد: این سند در تیر ماه 1394 در ستاد ارائه شده بود که در این جلسه گزارش دوم این سند با در نظر گرفتن مطالب مطرح شده در آن جلسه ارائه شد.

دکتر منصور کبگانیان در پایان نیز گفت: این سند شامل 7 بخش کلی با عناوین: تعاریف، ارزش‌ها، چشم انداز، سیاست‌ها، اهداف کمی و کیفی، راهبردها و اقدامات ملی است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین