در پی خبر «نسیم آنلاین»

بانک توسعه‌ صادرات‌ حضور نیکزاد لاریجانی در هیات مدیره این بانک راتکذیب کرد

بانک توسعه صادرات

بانک توسعه صادرات خبر" تخلف آشکارِ دست راست طیب‌نیا در وزارت اقتصاد" مبنی بر عضویت همزمان معاون سابق امور حقوقی و مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی در هیات مدیره این بانک را تکذیب کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین» بانک توسعه صادرات ادعای خبرگزاری نسیم آنلاین در خبر" تخلف آشکارِ دست راست طیب‌نیا در وزارت اقتصاد" مبنی بر عضویت همزمان معاون سابق امور حقوقی و مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی در هیات مدیره این بانک را تکذیب کرد.

متن کامل این تکذبییه به شرح ذیل است:

با عنایت به درج خبری با عنوان "تخلف آشکارِ دست راست طیب‌نیا در وزارت اقتصاد" در تاریخ 12 مرداد 1395 در سایت آن خبرگزاری در خصوص سمت جناب آقای دکتر میرسعید نیکزاد لاریجانی به عنوان عضو هیات مدیره بانک توسعه صادرات همزمان با حضور ایشان در سمت "معاون امور حقوقی و مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی" به اطلاع می رساند سند مورد استناد آن خبرگزاری مربوط به تاریخ 94/2/15 و قبل از انتصاب ایشان به سمت جدید بوده است. ضمنا" نامبرده از تاریخ 30/4/ 94 به دنبال استعفا از عضویت غیرموظف در هیات مدیره بانک توسعه صادرات و انتصاب به سمت معاونت امور حقوقی و مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی به طور کامل با این بانک قطع همکاری نموده است و تاکید می شود که از تاریخ 92/8/16 (دوران عضویت غیرموظف در هیات مدیره بانک) تاکنون ریالی از بانک توسعه صادرات دریافت نکرده اند. مستندات موارد فوق در این بانک و وزارت امور اقتصادی و دارایی موجود و ثبت و ضبط است.
گفتنی است که جناب آقای دکتر نیکزاد لاریجانی از تاریخ 92/8/16 متعاقب انتصاب به سمت مدیرعاملی شرکت سرمایه گذاری ایران(IFIC) به عضویت غیرموظف هیات مدیره این بانک درآمدند که این عضویت مستند به قوانین و مقررات جاری در سنوات مورد اشاره بلامانع بوده است.
علاوه براین در خبر فوق الاشاره آمده است:" مدتی بعد دوست قدیمی وزیر اقتصاد به عنوان عضو هیات مدیره بانک توسعه صادرات از طیب نیا حکم گرفت تا حضور در سومین پست خود را هم تجربه کند" که این موضوع هم با توجه به انتصاب جناب آقای دکتر نیکزاد لاریجانی در مورخ 86/11/9 و در زمان دولت نهم به سمت عضو هیات مدیره بانک توسعه صادرات، صحت نداشته و ناشی از بی دقتی تنظیم کننده خبر است.

لازم به ذکر است که آن خبرگزاری در توضیحات مندرج در ذیل خبر تکذبییه وزارت امور افتصاد و دارایی در بعداز ظهر 95/5/12 آورده است:" جالب اینجاست که وزارت امور اقتصادی و دارایی ادعا کرده که استعفای معاون آقای طیب نیا از حضور هیات مدیره این بانک مربوط به خرداد ماه 94 است در حالی بر خلاف ادعای این سایت هیچ تاریخی برای درج این امضا در نمودار سایت دیده نمی شود که «نسیم آنلاین» از درج آن تاریخ خودداری کند". علیرغم ادعای مطرح شده در این بخش از خبر مبنی بر اینکه نمودار سازمانی موجود در بانک فاقد تاریخ بوده است تاکید می شود خبرگزاری نسیم آنلاین صرفا" بخشی از تصویر نمودار سازمانی بانک مورخ 94/2/15را برای مخاطبان منتشر کرده و گوشه سمت چپ همان صفحه از سایت را که حاوی تاریخ تصویب این نمودار سازمانی بوده، منتشر نکرده است.
خواهشمند است بر اساس ماده 23 قانون مطبوعات کشور توضیحات فوق در سایت آن خبرگزاری درج شود. .

توضیحات «نسیم آنلاین»: حسین امامی مدیرکل روابط عمومی بانک توسعه صادرات امروز در گفتگو با «نسیم آنلاین» حضور نیکزاد لاریجانی در هیات مدیره ابن بانک را تایید کرد.

ارسال نظر

  • رضا چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ۱۷:۳۰:۳۹
    پاسخ 0 |

    و تاکید می شود که از تاریخ 92/8/16 (دوران عضویت غیرموظف در هیات مدیره بانک) تاکنون ریالی از بانک توسعه صادرات دریافت نکرده اند. مستندات موارد فوق در این بانک و وزارت امور اقتصادی و دارایی موجود و ثبت و ضبط است. ببخشید این مسئولین خدوم و دلسوز که پولی برای مشاغل و عناوین خود دریافت نمی کنند آیا بهتر نیست به همان یک شغل خود اکتفا کرده و یک جوان تحصیلکرده و مومن که الحمدالله در ایران امروز به وفور یافت می شود جایگزین این افراد شود شاید گرهی از کار مومنی باز و جوان تحصیلکرده مجردی ازدواج کند. راستی اگر حقوق نمی گیرند برای چه کار می کنند نگویید برای رضای خدا تورو خدا......

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین