راز جنایت رودخانه کن فاش شد+تصاویر

قتل

راز جنایت رودخانه کن با اعتراف پسر جنایتکار و همسر خیانتکار مقتول فاش شد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، ساعت 17:00 مورخه 12/10/1394 و از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110، یک فقره کشف جسد در مسیر رودخانه کن واقع در روستای جهان آباد به کلانتری 170 کهریزک اعلام شد.

با حضور مأمورین کلانتری در محل و تأیید خبر، موضوع جهت بررسی های تخصصی به تیم بررسی صحنه جرم اداره دهم و تشخیص هویت پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد.

راز جنایت رودخانه کن فاش شد/عشقی که با قتل ثابت می‌شد!+تصاویر

تشکیل پرونده قتل عمـد:

با حضور کارآگاهان اداره دهم و تیم تشخیص هویت در محل، بررسی های اولیه بر روی جسد انجام و با توجه به دلایل و شواهد بدست آمده (وجود آثار شکستگی بر روی سر متوفی) وقوع جنایت محرز گردید که بلافاصله هماهنگی لازم با مقام قضایی دادگاه بخش کهریزک انجام شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمـد" و به دستور رئیس شعبه 103 دادگاه عمومی بخش کهریزک، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شناسایی هویت جسد:

در اولین مرحله از تحقیقات، کارآگاهان اداره دهم با بررسی پرونده های فقدانی موفق به شناسایی هویت متوفی بنام "مرتضی . و" ( 24 ساله ) شدند که بنا بر طرح شکایت اعضای خانواده اش، در مورخه 11/10/1394 از خانه خارج شده و پس از آن مراجعتی به منزل نداشته است.

با شناسایی خانواده مقتول در شهرستان اسلامشهر، همسر مقتول با حضور در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ به کارآگاهان عنوان داشت: "همسرم دارای مغازه فروش کفش و کتانی در منطقه عبدل آباد است؛ ساعت 08:00 روز جمعه مورخه 11/10/1394 وی طبق روال هر روز، برای رفتن به مغازه از خانه خارج شد و پس از آن مراجعتی به خانه نداشت و گوشی تلفن همراهش نیز خاموش شد."

ازدواج سنتی در 13 سالگی:

در همان مراحل اولیه ی تحقیقات، کارآگاهان اداره دهم اطمینان پیدا کردند که انگیزه وقوع جنایت نمی توانسته "انجام سرقت" و یا "اختلافات مالی و درگیری فرد یا افرادی با مقتول"بوده باشد؛ لذا در ادامه رسیدگی به پرونده، تحقیقات بر روی اعضای خانواده ی مقتول آغاز و کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که مقتول و همسرش بنام لیلا (18 ساله) طی یک ازدواج کاملا سنتی و البته بدون لحاظ شدن رضایت آنها و صرفا بواسطه نشانه گذاری طرفین در دوران طفولیت، 5 سال پیش با یکدیگر ازدواج کرده و طی این مدت نیز درگیری‌های متوالی با یکدیگر داشته اند؛ همچنین در ادامه مشخص شد که همسر متوفی (لیلا)، پیش از ازدواجش دارای خواستگار دیگری بنام "حسن. الف" بوده و علاقه شدیدی نیز مابین آنها وجود داشته است.

راز جنایت رودخانه کن فاش شد/عشقی که با قتل ثابت می‌شد!+تصاویر

تحقیقات از همسر مقتول:

کارآگاهان اداره دهم با اطمینان از وقوع جنایت در محلی دیگر و احتمال وقوع جنایت خانوادگی ، به تحقیق از همسر مقتول (لیلا) پرداختند؛ تحقیقات از لیلا از ساعت 08:00 مورخه 18/05/1395 آغاز شد اما او در تمامی اظهاراتش منکر هرگونه مشارکت در مرگ همسرش بود تا نهایتا در ساعت 16:00 مورخه 18/05/1395 لب به اعتراف گشود و به مشارکت در قتل عمـد و مرگ همسرش اعتراف کرد.

لیلا در اعترافاتش ضمن معرفی "حسن. الف" (23 ساله) به کارآگاهان گفت: "شب قتل، من و همسرم در منزل بودیم؛ حوالی ساعت 03:00 مورخه 10/10/1394 بود که حسن به در منزل آمد؛ بعد از اینکه من در خانه را باز کردم ، او مرا هل داد و داخل حیاط شد؛ [حسن] یک میله آهنی در دست داشت و گفت: "امشب می خواهم مرتضی را به قتل برسانم". مرتضی خواب بود؛ من داخل حیاط ماندم و حسن به داخل [خانه] رفت؛ بعد از گذشت حدود نیم ساعت ، حسن از ساختمان (خانه) بیرون آمد؛ میله ای که در دست داشت، خونی بود.

از من کیسه ای پلاستیکی خواست تا [مرتضی] را انتقال دهد. [حسن] ماشینش را آورد جلوی در حیاط؛ من هم کمکش کردم تا جسد مرتضی را داخل ماشین که [یک دستگاه ] پراید مشکی بود قرار دهد؛ بعد حسن خودش تمام وسایل مقتول را جمع کرد و همراه جسد برد. حدود ساعت 04:00 صبح، حسن از خانه ی ما خارج شد و به من گفت: "فعلا هیچگونه ارتباطی با هم نمی گیریم تا آب ها از آسیاب بیفتد؛ بعد یک روز همراه مادرم ، برای خواستگاری به خانه تان می آییم". "

دستگیری عامل اصلی جنایت:

با اعتراف صریح متهم (همسر مقتول) مبنی بر ارتکاب جنایت توسط "حسن. الف" ، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی ضمن شناسایی مخفیگاه حسن در شهرستان اسلامشهر و انجام هماهنگی با مقام قضایی، به این شهرستان اعزام شده و در حالیکه وی قصد داشت تا با یک دستگاه خودرو پراید مشکی از محل متواری شود، او را نیز تنها پس از چند ساعت از اعتراف لیلا و در همان تاریخ 18/05/1395 دستگیر و به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

لیلا دروغ می گوید:

"حسن. الف" پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف کرد اما پس از اطلاع از اظهارات لیلا مبنی بر مشارکت نداشتن در ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت: "در شب جنایت (10/10/1394) بنده با هماهنگی که از قبل با لیلا داشتم و زمینه قتل را آماده کرده بود و عنوان داشته بود که "ساعت 02:30 شب بیا و عشقت را به من ثابت کن"، به منزل آنها رفتم. در حالیکه مقتول داخلِ خانه خواب بود، تا ساعت 03:30 بامداد [در داخل حیاط] با هم صحبت می کردیم؛ بعد بهمراه لیلا وارد اتاق شدم و بالای سر مقتول رفتم و پس از مقداری کشمکش ، با چکشی که از چند روز قبل به لیلا داده بودم [و او در خانه مخفی کرده بود]  ضربه ای به سر مقتول زدم ؛ همزمان با من، لیلا نیز یک بالشت را روی صورت مقتول فشار می داد تا صدایش در نیاید چون پدر و مادر لیلا در منزل کناری زندگی می کردند . [بعد از اینکه کار مقتول تمام شد] شوکه شده بودم؛ حتی یک لحظه می خواستم تا آنجا را ترک کنم؛ .... ؛ از لیلا مقداری پارچه گرفته و دسته و پای مقتول را بستم؛ [جسد] را داخل کیسه پلاستیکی گذاشتم و با کمک لیلا، مقتول را تا حیاط آوردیم. زهـرا داخل کوچه را دید؛ کسی نبود؛ من ماشین خودم را آوردم جلوی در [خانه]؛ بعد مقتول را با همدیگر روی صندلی عقب ماشین گذاشتیم و داخل یک رودخانه انداختیم".

سرهنگ کارآگاه حمـید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: "با توجه به اعترافات صریح هر دو متهم، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر اما به علت ارتکاب جنایت در شهرستان اسلامشهر، هر دو متهم جهت ادامه رسیدگی به پرونده در اختیار پلیس آگاهی و مقام محترم قضایی شهرستان اسلاهشهر قرار گرفتند ".

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین