سخنگوی "حماس" اعلام کرد:

ادعای دروغ نتانیاهو در مورد کمک‌های بین‌المللی در غزه

غزه

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی "حماس" تأکید کرد، ادعاهای بنیامین نتانیاهو مبنی بر این که کمک‌های مالی برخی موسسه‌های بین المللی فعال در نوار غزه به دست این جنبش رسیده است، دروغ محض است و هیچ پایه و اساسی ندارد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، "سامی ابوزهری"، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) با صدور بیانیه‌ای تصریح کرد، هدف نتانیاهو از این ادعاها فریب افکار عمومی جهانیان و اعمال فشار بر نهادها و موسسه‌های امدادرسانی بین‌المللی فعال در نوار غزه و توجیه محاصره ظالمانه این منطقه جنگ‌زده است.  

در این بیانیه آمده است، اظهارات نتانیاهو در خصوص تأمین رفاه برای فلسطینیان تمسخرآمیز است زیرا نتانیاهو در جریان جنگ ۵۱ روزه غزه در سال ۲۰۱۴  صدها کودک و زن فلسطینی را به خاک و خون کشید و هزاران خانه را با خاک یکسان کرد.

وی افزود، نتانیاهو نماد تروریسم و تجاوز باقی خواهد ماند و با این ادعاهای دروغین هرگز نخواهد توانست چهره تروریست خود را بهبود بخشد.

پیش از این، نخست وزیر رژیم صهیونیستی حماس را به استفاده از منابع مالی برای ساخت آنچه "ماشین جنگی برای کشتار یهودیان" خوانده بود، متهم کرد و مدعی شد، این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که فلسطینی‌های فقیر و بی‌گناه امکان دسترسی به کمک‌های ضروری را ندارند.

نتانیاهو همچنین این ادعای واهی را مطرح کرده بود که رژیم صهیونیستی اجازه ورود کمک‌های انسان دوستانه به مردم غزه را می‌دهد و در عین حال این امکان را فراهم کرده است که شهروندان فلسطینی در بیمارستان‌های اسرائیل مداوا شوند.

از سوی دیگر، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) ادعاهای محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین درباره عدم همکاری این جنبش با دولت رامی حمدالله نخست‌وزیر این تشکیلات را رد کرد و گفت، عباس خود علیه توافق ملی کودتا کرد.

سامی ابو زهری خاطر نشان کرد که اظهارات عباس مبنی بر این که دولت رامی حمدالله از طریق توافق ملی تشکیل شد و حماس حاضر به همکاری با آن نشد، کاملا به دور از حقیقت است و این خود عباس بود که علیه توافق ملی کودتا کرد و نیمی از دولتی را که با توافق ملی تشکیل شده بود، تغییر داد و اعضای فتح را جانشین وزرای قبلی آن کرد.

وی افزود، این تغییرات در کابینه دولت وفاق ملی باعث تبدیل شدن آن به دولتی حزبی و گروهی شد که هیچ ارتباطی با توافق ملی نداشت.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین