لایحه استخدامی شهرداری‌ها به مجلس رفت

 شهرداری تهران

مدیرکل دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: لایحه استخدامی شهرداری‌ها که توسط وزارت کشور و با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تهیه شده و پس از تصویب در هیأت وزیران ‌با امضای رئیس‌جمهور برای سیر مراحل قانونی تصویب، تقدیم مجلس شد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، محمد حسن‌آبادی با بیان خبر فوق در نشست تخصصی کارشناسان دفاتر امور شهری و شوراهای استانداری‌ها گفت: این لایحه به منظور ساماندهی امور اداری و استخدامی شهرداری‌های کل کشور متناسب با جمعیت و لزوم انعطاف در پیش بینی مقررات متفاوت متناسب با تنوع و گستردگی وظایف شهرداری‌ها و نیز لزوم خروج امور استخدامی شهرداری‌ها از شمول قانون استخدامی کشوری مصوب سال 1345، که با توجه به سپری شدن زمان طولانی در بسیاری از موارد قابلیت اجرا و پیشبرد امور استخدامی شهرداری‌ها را ندارد، تهیه و پس از تصویب در هیات وزیران تقدیم مجلس شورای اسلامی شد.

وی افزود: در ماده واحده این لایحه ذکر شده است که مقررات اداری و استخدامی شهرداری ها به تفکیک کلان شهرها، شامل شهرهای با جمعیت بالای یک میلیون نفر و بالاتر، شهرهای مراکز استان با جمعیت کمتر از یک میلیون نفر و سایر شهرها با رعایت سیاست‌های کلی نظام اداری بر اساس آیین نامه‌ای خواهد بود که توسط وزارت کشور با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و شورای عالی استان‌ها ظرف شش ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون با توجه به تنوع، گستردگی و پیچیدگی وظایف شهرداری‌های مختلف تهیه و به تصویب هیات وزیران می رسد و بارمالی ناشی از اجرای آیین نامه موضوع این ماده از محل درآمدهای قانونی شهرداری‌ها تامین می‌شود.

حسن‌آبادی در ادامه با اشاره به تهیه و سیر مراحل قانونی این لایحه در دولت گفت: با تصویب این لایحه در مجلس و ابلاغ و لازم الاجراشدن قانون و ایجاد شفافیت در قوانین و مقررات حوزه اداری و استخدامی شهرداری‌ها؛ امکان ساماندهی وضعیت استخدامی شهرداران، کارکنان خدوم شهرداری‌ها و سایر جنبه‌های اداری و استخدامی فراهم خواهد شد.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، وی افزود: در صورت تصویب ماده واحده مذکور در مجلس شورای اسلامی، وزارت کشور آمادگی دارد تا با همکاری سازمان اداری و استخدامی کشور در یک برنامه زمان‌بندی منظم نسبت به ساماندهی وضعیت استخدامی بیش از 200 هزار نفر از کارکنان شهرداری‌ها تا پایان سال جاری اقدام نماید.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین