دلیل نگرانی وزارت نفت چیست؟

وزارت نفت متن قراردادها و پیوست‌های IPC را به مرکز پژوهش‌های مجلس نداد!

امضای قرارداد نفتی

علت اصلی عدم موضع‌گیری مرکز پژوهش‌های مجلس، تعلل وزارت نفت در ارائه متن قراردادها و پیوست‌های مربوط به آن‌ اعلام شده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، در هیاهوی چند ماه گذشته و رد و بدل‌های قراردادهای جدید نفتی بین دولت و مجلس، مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی جزو کم‌کارترین نهادها بود. درحالی که از سوی کارشناسان انتظار می‌رفت که این نهاد تخصصی در کنار کمیسیون انرژی بیشترین حجم از بررسی‌های فنی و مطالبه‌های کارشناسی‌ شده را در این زمینه داشته ‌باشد.

گذشت حدود 8 ماه از تصویب نخستین لایحه دولت در زمینه کلیات قراردادهای جدید نفتی و عدم اظهارنظر تخصصی مرکز پژوهش‌های مجلس در این زمینه سبب انتقاد کارشناسان و فعالان عرصه نفت شده ‌بود، در نهایت این مرکز با انتشار بیانیه‌یی به این انتقادات پاسخ داده است. در این بیانیه علت اصلی عدم موضع‌گیری مرکز پژوهش‌های مجلس، تعلل وزارت نفت در ارائه متن قراردادها و پیوست‌های مربوط به آن‌ اعلام شده است. مرکز پژوهش‌های مجلس با انتشار تصویر 7 نامه در تارنمای خود مدعی شده‌ که در سه مرحله از وزارت نفت درخواست ارائه کامل مدارک و مستندات مربوطه را ارائه کرده و هنوز نیز وزارت نفت به این درخواست به صورت کامل رسیدگی نکرده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین