بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح بمناسبت ۳۱ مرداد:

ضریب تخریب موشک‌های خود را افزایش می‌دهیم/ نیازهای جبهه مقاومت در عراق و سوریه را بی‌پاسخ نمی‌گذاریم

موشک بالستیک

ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای تاکید کرد: نیروهای مسلح و مجاهدان عرصه صنعت دفاعی کشور، روند قدرت افزایی و ارتقای دقت و ضریب تخریب موشک‌های خود بعنوان سنبل درخشندگی اقتدار دفاعی ایران، برابر تهدیدات دشمن را تداوم خواهند بخشید.

به گزارش «نسیم آنلاین»، ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای با گرامیداشت 31 مردادماه روز صنعت دفاعی کشور، مجاهدان عرصه صنعت دفاعی را نماد اقتدار ملی و خط مقدم دفاعی جمهوری اسلامی برابر جبهه متحد دشمنان انقلاب و ملت ایران دانست.

در بخشی از این بیانیه آمده است: ساختار و سامانه‌های نظامی و دفاعی ایران هنگام پیروزی انقلاب اسلامی به طور همه جانبه وابسته به بیگانگان و تحت سلطه آمریکا و بیش از چهل هزار مستشار نظامی این کشور و فاقد هرگونه اراده، اختیار، خلاقیت و قابلیت های مدیریتی و صنعتی بود؛ اما پس از استقرار نظام جمهوری اسلامی صنعت دفاعی کشور متحول و متناسب با واقعیات و مقتضیات زمانه تحت مدیریت حکیمانه ولایت فقیه و رهبری معظم انقلاب مسیر شکوفایی، رشد، پیش روندگی و نیل به جایگاه تاثیرگذار منطقه ای را سپری و موجبات حیرت جهانیان را فراهم ساخت.

این بیانیه افزوده است: عرصه صنعت دفاعی کشور با پرچمداری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رکن رکین بازدارندگی و نماد شکوهمند خودکفایی، خودباوری و اعتماد به نفس ملی و از عوامل مهم هراس و وحشت جبهه دشمنان انقلاب اسلامی و ملت ایران به ویژه رژیم پلید صهیونیستی و طاغوت اعظم آمریکای جنایتکار به شمار می رود.

این بیاینه صنعت دفاعی را پشتوانه‌ قوی و مستحکم نیروهای مسلح در دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور و صیانت از دستاوردها، ارزشها و آرمان های بلند انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران قلمداد و با اشاره به ناکامی زنجیره توطئه های نظام سلطه و استکبار علیه آن تصریح کرده است: نوآوری و خلق راه های میانبر، توسعه علوم و تحقیقات مبتنی بر نقشه جامع علمی و متناسب با شرایط و نیازهای روز، توسعه و بکارگیری شبکه ظرفیت های صنعتی، تحقیقاتی و خدمات ملی در راستای نیازهای دفاعی و ارتقای فناوری ها برای شکستن مرزهای دانش، سرعت بخشی حرکت های نظامند توسعه‌ای، جهش، تحول، سازماندهی و جایابی قطب های صنعتی دفاعی مبتنی بر آمایش سرزمینی و اصول پدافند غیرعامل از شاخص هایی است که روند تقویت و چند وجهی شدن صنایع دفاعی کشور را بسیار مطمئن ساخته و بومی سازی قدرت بازدارندگی نظام و ملت ایران را در روندی صعودی تحکیم بخشیده است.

این بیانیه خاطرنشان کرده است: حوزه صنعت دفاعی کشور با عبور موفق و سربلند از میدان توطئه های سخت و نیمه سخت و سلسله تهدیدات و تحریم های تسلیحاتی و محدودیت های ناشی از راهبردهای جبهه دشمن، اینک در چارچوب دکترین دفاعی هوشمندانه جمهوری اسلامی ایران و به مدد مدیریت جهادی، متفکرانه و شجاعانه فعالان این عرصه توانسته است الزمات و مقتضیات اساسی دفاعی را فراهم و با پی ریزی ساختاری مستحکم و مقتدر به سامانه های مدرن، هوشمند و کارآمد در حوزه های زمینی، دریایی، هوایی و بویژه موشکی شبکه استکبار و صهیونیسیم و قدرت های استکباری و مسلح به فناوری برتر و راهبردی نظامی را به چالش و انفعال بکشاند و آنها را با حقد و حسد، نظاره گر قدرت تعیین کننده خود سازد.

این بیانیه در پایان با پاسداشت یاد و خاطره الهام بخش و شورانگیز شهیدان همیشه جاوید عرصه صنعت دفاعی کشور و تبریک این روز فرخنده به وزیر، مدیران، متخصصان، نخبگان و آحاد کارکنان فهیم، خدوم، ولایی، انقلابی و افتخارآفرین وزرات دفاع و سازمان‌های تابعه و وابسته آن و تاکید بر ضرورت تداوم قدرت افزایی دفاعی برای نظام و ملت ایـران و پشتیبانی های همه جانبه از صحنه های ماموریتی ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آورده است:

نیروهای مسلح و مجاهدان عرصه صنعت دفاعی کشور، نماد اقتدار ملی و خط مقدم دفاعی میهن اسلامی برابر جبهه متحد دشمنان ایران اسلامی به شمار رفته و با تاسی به آموزه های قرآنی و وصایای امام راحل (ره) و منویات رهبر معظم انقلاب و فرماندهی کل قوا امام خامنه ای عزیز ( مدظله العالی) بدون اعتنا به عملیات روانی و جنجال آفرینی های رسانه ای شبکه خبیث سلطه و صهیونیسم، روند قدرت افزایی و ارتقای دقت و ضریب تخریب موشک های خود ـ سنبل درخشندگی اقتدار دفاعی ایران ـ برابر تهدیدات دشمن را تداوم خواهند بخشید و با صراحت و قاطعیت اعلام می دارد در عرصه جنگ های نیابتی و تروریستی منطقه، نیازهای جبهه مقاومت اسلامی و ضد صهیونیستی را بی پاسخ نگذارده و یاری بخش آنان در صحنه نبردهای سرنوشت ساز جاری در عراق و سوریه علیه گروهک های تکفیری‌ـ‌سلفی می باشند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین