طی چهار روز گذشته،

پلیس پایتخت بیش از ۵ هزار معتاد متجاهر را جمع‌آوری کرد

جمع‌آوری 250 معتاد خیابانی از حاشیه شهر مشهد

فرمانده انتظامی پایتخت از جمع‌آوری بیش از پنج هزار معتاد متجاهر از معابر اصلی، بزرگراه‌ها و بوستان‌های پایتخت در چهار روز گذشته خبر داد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، سردار "حسین ساجدی‌نیا " فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت:با توجه به ظرفیت اعلامی از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر و شهرداری تهران مبنی بر پذیرش معتادان متجاهر؛ طرح پاکسازی 49 نقطه از سطح شهر تهران نظیر بزرگراه ها،معابر اصلی و بوستان ها که همچنان ادامه دارد در دستور کار قرار گرفت و با تلاش ماموران انتظامی تهران بزرگ بیش از پنج هزار معتاد متجاهر از این نقاط طی چهار روز گذشته جمع آوری و به کمپ های مربوطه معرفی شدند.

وی افزود: در سال‌‌های اخیر آمار رو به رشد وجود معتادان متجاهر و خطرناک در سطح شهر باعث شد تا این موضوع به یکی از دغدغه های اصلی مردم و پلیس پایتخت بدل شود به همین منظور به پلیس های تخصصی دستور داده شد تا با هماهنگی  مقام قضائی طرح مذکور را در بزرگراه ها،معابر اصلی و مناطقی که محل تجمع معتادان متجاهر بوده به اجرا درآورند.

سردار ساجدی نیا، با بیان اینکه حضور معتادان متجاهر در سطح شهر تهران چهره زشتی به شهر داده بود تصریح کرد:البته تعدادی از این افراد بارها از سوی پلیس جمع آوری شده اند اما به خاطر نبود امکانات کافی و محل نگهداری مناسب دوباره به چرخه اعتیاد و جرم باز  گشتند که در نهایت با رصد 49نقطه از سطح پایتخت نظیر بزرگراه های چمران و کردستان،میدان شوش و هرندی و منطقه فرحزاد که محل تجمع و تردد آنان بود بیش از پنج هزار معتاد متجاهر جمع آوری شدند.

این مقام ارشد انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای پنجمین مرحله از طرح سراسری مبارزه با قاچاقچیان و خرده فروشان مواد مخدر در سال جاری نیز طی چهار روز گذشته اشاره و تصریح کرد: با توجه به اینکه دستگیری و برخورد با قاچاقچیان و خرده فروشان جز، مطالبات به حق شهروندان تهرانی و از اولویت های کاری پلیس پایتخت است، پلیس تهران بزرگ با اجرای طرح گسترده در سال 95 اقدامات خود را آغاز کرده و در این زمینه ضمن شناسایی نقاط آلوده به توزیع و مصرف مواد مخدر موفق به انهدام 28 باند و شبکه گسترده توزیع و خرده فروشی مواد مخدر سنتی و صنعتی شد.

ساجدی نیا، در خصوص عملکرد یگان های عملیاتی در زمینه مبارزه با مواد مخدر از ابتدای سال جاری تاکنون اظهار داشت: طی عملیات های جداگانه ای که از سوی ماموران پلیس پایتخت انجام شده است تعداد قابل توجه ای از خرده فروشان و توزیع کنندگان خرد دستگیر شدند که این میزان دستگیری ها نسبت به مدت مشابه سال گذشته 20درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد:با تلاش ماموران پلیس پایتخت تاکنون بیش از 10 تن انواع مواد مخدر از قاچاقچیان و خرده فروشان کشف شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 50 درصد افزایش را نشان می دهد.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به آمادگی پلیس برای جمع آوری تمامی معتادان متجاهر از سطح پایتخت اعلام داشت، در صورتی که همه نهادهای مسئول و ذیربط  ظرفیت پذیرش اینگونه افراد را فراهم کرده و افزایش دهند،پلیس این آمادگی را دارد که تمامی این افراد را جمع آوری کرده و به کمپ های مربوطه تحویل دهد.

به گزارش سایت پلیس، سردار ساجدی نیا، ضمن تقدیر از همکاری خوب مردم در شناسایی نقاط آلوده و معرفی مواد فروشان به پلیس اعلام داشت: طرح امنیت و آرامش در سال جدید به قوت خود باقی است و شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده موارد مجرمانه که هنجارهای اجتماعی را مورد تهدید قرار می‌دهد، بلافاصله با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 تماس حاصل نمایند تا در اسرع وقت به موضوع رسیدگی شود.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین