رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران:

برخی وزرا اعتقاد دارند ۳۱ عضو برای شهر تهران کم است

احمد دنیامالی

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: در مدل‌های مشابه تهران در دنیا اعضای شورا بیش از ۷۰ نفر هستند و امیدواریم طرح کاهش تعداد اعضای شورا بازنگری شود.

به گزارش «نسیم آنلاین»، احمد دنیا مالی در دویست و هشتاد و چهارمین جلسه شورا به ارائه گزارشی از کمیسیون فرعی کلان شهرها و تهران پرداخت و گفت: در بحث لایحه اصلاح قانون تشکیلات و انتخابات و شوراهای اسلامی شهر و روستا مواردی مطرح شد که پیرامون انتخابات و تعداد اعضای شوراها بود.

دنیا مالی ادامه داد: در بحث انتخابات این موضوع مطرح بود که انتخابات با نگاه حزبی برگزار شود اما به این نتیجه رسیدیم که فعلا در کشور شرایط برای اینگونه انتخابات مهیا نیست اما کسانی که می خواهند کاندیدای حضور در شورا باشند باید بر اساس تخصص گرایی و تعداد کمیسیون ها باشند.

رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران همچنین گفت: در خصوص تعداد اعضای شوراها نیز در این کمیسیون مباحثی مطرح شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر برای شهر های تا 50 هزار نفر جمعیت 5 عضو اصلی و دو عضو علی البدل، برای 50 هزار نفر تا یک میلیون نفر 9 نفر عضو اصلی و 3 عضو علی البدل، برای شهر های بیش از یک میلیون نفر 15 عضو اصلی و 10 عضو علی البدل و برای تهران 21 عضو اصلی و 11 عضو علی البدل در نظر گرفته اند این در حالی است که برخی وزرا و معاونین اذعان دارند که برای شهری مانند تهران 31 عضو هم کم است و باید تعداد اعضا بیش از این باشد.

دنیا مالی تصریح کرد: در شهر های مشابه تهران که از مدل شورا و شهرداری تبعیت می کنند تعداد اعضا گاها تا 70 عضو هم می‌رسد از اینر امیدواریم در خصوص کاهش تعداد اعضای شورا ها بازنگری شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین