رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرد:

احداث ساختمان جدید انستیتو سرطان/ ساخت اولین بیمارستان دولتی در غرب تهران

علی جعفریان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران از ساخت هشت بیمارستان جدید در پایتخت از جمله ساخت بیمارستان شریعتی شماره ۲ در غرب تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار «نسیم آنلاین»، دکتر علی جعفریان در نشست خبری که امروز برگزار شد در مورد اجرای پروژه پزشک خانواده در دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: یکی از زیرساخت‌های مهم اجرای برنامه پزشک خانواده، اجرای پرونده الکترونیک سلامت برای شهروندان است که این دانشگاه، به‌عنوان اولین دانشگاه علوم پزشکی کشور آن را راه‌اندازی کرده و قرار است سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور نیز با الگوبرداری از این دانشگاه این کار را انجام دهند.
وی افزود: برای اجرای برنامه پزشک خانواده زیرساخت‌های لازم در مناطق حاشیه‌ای در حال تکمیل شدن است و تاکنون برای هر 12500 نفر در این مناطق یک پایگاه سلامت و برای هر 50 هزار نفر یک مرکز جامع خدمات سلامت راه‌اندازی شده است.
جعفریان ادامه داد: در مراکز جامع خدمات سلامت علاوه بر پزشک، متخصص تغذیه و متخصص سلامت روان نیز حضور دارد و تاکنون 169میلیارد ریال برای تجهیز و راه‌اندازی این مراکز هزینه شده و 711 نفر نیرو نیز برای فعالیت در این مراکز جذب‌شده‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان ساخت: همچنین بیش از100 نفر کارشناس بهداشت محیط نیز برای نظارت بر بهداشت اماکن عمومی مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران به‌کارگیری شده‌اند و در آینده نزدیک مردم تغییرات اساسی را در وضعیت بهداشت محیط این منطقه شاهد خواهند بود.
وی همچنین در مورد پروژه‌های جدید دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: پروژه احداث ساختمان جدید بیمارستان امیراعلم هفته گذشته افتتاح شد، همچنین پروژه بیمارستانی دیگر دانشگاه علوم پزشکی تهران، که در هفته دولت کلنگ احداث آن به زمین زده می‌شود، بیمارستان شماره 2 شریعتی است که در منطقه 22 تهران و در انتهای بزرگراه شهید خرازی در شمال دریاچه چیتگر با همکاری بانک توسعه اسلامی ساخته می‌شود، چراکه غرب تهران هیچ بیمارستان دولتی ندارد.
جعفریان همچنین اظهار داشت: پروژه ساختمان جدید بیمارستان امام خمینی(ره) نیز که از چند سال پیش با کمک یکی از خیرین شروع آغاز و به علت مشکلات مالی مدتی متوقف‌شده بود با تأمین اعتباری که انجام شد، تکمیل می‌شود.
وی همچنین از واگذاری بیمارستان یاس محب به دانشگاه علوم پزشکی تهران خبر داد و گفت: این بیمارستان درواقع جایگزین بیمارستان میرزا کوچک خان است که قبلاً به‌صورت هیئت‌امنایی فعالیت می‌کرد و مجدد به دانشگاه علوم پزشکی تهران بازگردانده شد.
جعفریان همچنین از پروژه ساخت ساختمان جایگزین بیمارستان فارابی خبر داد و گفت: 25درصد این پروژه پیشرفت داشته است و مراحل ساخت آن ادامه دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: ساختمان جدید بیمارستان سینا نیز سال گذشته در13 طبقه به بهره‌برداری رسید و علاوه بر این پروژه‌ها ساختمان جدید انستیتو سرطان نیز با همکاری وزارت راه و شهرسازی در حال ساخت است و گر چه پیشرفت آن کند است اما امیدواریم در آینده با سرعت بیشتری تکمیل شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین