رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران:

افتتاح شعبات ویژه رسیدگی به جرائم کودک آزاری و سرقت‌های مسلحانه

دادگاه

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران از افتتاح شعبات رسیدگی به جرایم کودک آزاری و سرقت‌های مسلحانه خبر داد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، عباس پوریانی گفت: پرونده‌‎های کودک آزاری و سرقت‌های مسلحانه و گروهی جزو پرونده‌های خاص و مهم محسوب می‌شوند که در همین خصوص شعبات تخصصی برای رسیدگی به این‌گونه پرونده‌ها در مجتمع قضایی بعثت در نظر گرفته شده است.

وی گفت: پیش از این پرونده‌ها در شعبات و مجتمع‌های مختلف رسیدگی می‌شد اما در حال حاضر قرار است که به صورت متمرکز انجام شود.

پوریانی افزود: بر اساس آماری که گرفته‌ایم پرونده‌های مربوط به  کودک آزاری زیاد نیست با این حال مجتمع قضایی بعثت را به عنوان مجتمع و شعبه تخصصی برای رسیدگی به پرونده‌های کودک آزاری در نظر گرفتیم.

رییس دادگاه های عمومی و انقلاب تهران ادامه داد: از آنجایی که روند رسیدگی به این پرونده‌ها به شکل مشخص و منظم انجام شود با قاضی شعبه صحبت شده است که به این پرونده‌ها به طور تخصصی رسیدگی کند. چون در رسیدگی به این پرونده‌ها حساسیت زیادی وجود دارد و قاضی رسیدگی کننده باید جمیع جوانب را در نظر بگیرد و رأی محکم و عادلانه ای صادر کند.

پوریانی درباره سرقت‌های گروهی و باندی نیز گفت: در تهران همه مجتمع‌های کیفری چند شعبه را به عنوان شعبه رسیدگی به پرونده‌های سرقت در نظر گرفته‌اند منتهی در سرقت‌هایی که مسلحانه و مقرون به آزار است و همچنین سرقت‌هایی که تعداد شکات زیاد است ما یک شعبه تخصصی را برای رسیدگی به این پروند‌ه‌ها در  مجتمع قضایی بعثت در نظر گرفته‌ایم که شعبه 1148 است و پرونده‌های باندی و مهم سرقت به این شعبه ارجاع می‌شود.

رییس کل محاکم تهران افزود: در بحث صدور رای این گونه جرائم، رای‌ها بسیار قاطعانه است و اگر شکات هم رضایت دهند ولی مشخص شود که این افراد سابقه دار بوده و متنبه نشده‌اند حتی اگر درخواست تخفیف مجازات هم کنند معمولا قضات ما درخواست آنها را نمی‌پذیرند. 

پوریانی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما تاکید کرد: با توجه به این‌که نوع اتهاماتی که به این اشخاص منتسب است بسیار مهم و حساس است لذا نگاه ما هم نسبت به این جرائم نگاه برخوردی صرف و قاطعانه است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین