معاون آموزشی وزیر بهداشت:

تکذیب آمار ۷۰۰ نفر بورسیه دانشجویان علوم پزشکی در سپاه

سپاه ۱۴۰ دانشجوی پزشکی و ۳۰۰ پذیرفته شده رشته پرستاری را بورسیه می‌کند

باقر لاریجانی

باقر لاریجانی گفت: هیچ سهمیه خاص و جداگانه‌ای برای پذیرش دانشجویان مورد نیاز سپاه در دانشگاه‌های علوم پزشکی در نظر گرفته نشده است و فقط سپاه تعدادی از دانشجویان سهمیه آزاد این دانشگاه‌ها را بورسیه می‌کند.

به گزارش «نسیم آنلاین»، باقر لاریجانی گفت: بورسیه کردن دانشجو توسط هر نهاد یا سازمانی با ایجاد سهمیه خاص فرق می کند هیچ سهمیه خاص و جداگانه ای برای پذیرش دانشجویان مورد نیاز سپاه در دانشگاه های علوم پزشکی در نظر گرفته نشده است و فقط سپاه تعدادی از دانشجویان سهمیه آزاد این دانشگاه ها را بورسیه می کند.

وی گفت: بورسیه کردن دانشجویان در رشته های علوم پزشکی چه از طرف سپاه، نیروی انتظامی یا هر وزارتخانه دیگری مانند وزارت نفت باشد به طور کلی مورد استقبال وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی است زیرا دانشجویان بورسیه از ابتدای تحصیل درآمد پیدا می کنند و آینده شغلی آنها نیز تضمین می شود و البته باید برای کار در مجموعه بورسیه کننده، تعهد خدمت بدهند.

معاون آموزشی وزیر بهداشت افزود: البته در شهر تهران به علت وجود دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله که وابسته به سپاه است، دانشجوی بورسیه برای سپاه نداریم و این دانشگاه می تواند نیاز خود را از طریق دانشگاه خودش تامین کند.

وی گفت: اما در شهرهای دیگر با صحبت هایی که بین مسئولان سپاه و وزارت بهداشت صورت گرفته است، تعدادی از دانشجویان رشته های مختلف علوم پزشکی در سپاه بورسیه می شوند.

لاریجانی با تکذیب آمار 700 نفر بورسیه دانشجویان علوم پزشکی در سپاه گفت: این آمار که در برخی رسانه ها منتشر شده درست نیست و در مجموع حدود 140 تا 150 دانشجوی پزشکی و حدود 300 نفر دانشجوی رشته های پرستاری، اتاق عمل و رشته های دیگر که امسال در دانشگاه های علوم پزشکی غیر از استان تهران پذیرش می شوند، در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بورسیه می شوند.

وی افزود: این تعداد دانشجویان بورسیه از سهمیه پذیرش آزاد ترم مهر یا بهمن امسال است.

لاریجانی با اعلام ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه های علوم پزشکی گفت: سالانه بیش از پنج هزار نفر در رشته پزشکی عمومی، حدود 1500 نفر در رشته دندانپزشکی و حدود 1200 نفر در رشته داروسازی در دانشگاههای علوم پزشکی کشور در ظرفیت روزانه، شبانه، آزاد و ظرفیت پردیس های خودگردان پذیرش می شوند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
معاون اشتغال و خودکفایی ک