علی اکبر سیاری:

اولویت اول طرح تحول سلامت در شهر، حاشیه نشینان بودند

علی اکبر سیاری معاون بهداشت وزیر بهداشت

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: با وجود اینکه تعداد پزشکان مراکز روستایی افزایش پیدا کرده ؛ باز هم جوابگوی ۶۰۰۰۰ روستا نیست .

به گزارش «نسیم آنلاین» ،  « دکتر علی اکبر سیاری» معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی  در سلام ایران گفت: طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت از سال 92 مطالعاتش شروع شده  و درشهریور  93 آغاز شد. این طرح  با 7 برنامه و 8 پروژه شروع شد و امروز 15 برنامه و 10 پروژه پشتیبان دارد.

وی در مورد طرح تحول سلامت برای روستائیان گفت: اولویت این طرح 28 میلیون روستائی و عشایر است. که برای هر 4000 نفر 1 پزشک پیش بینی شده بود که در این شرایط با کمبود 2500 پزشک مواجه بودیم .دراولین اقدام تعداد پزشکان را افزایش دادیم. اکنون 6800 پزشک در روستاها فعالیت می کنند.همچنین مامای مورد نیازروستاها  نیز تامین شده است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت  در ادامه گفت: با وجود اینکه تعداد پزشکان مراکز روستایی افزایش پیدا کرده ؛ باز هم جوابگوی 60000 روستا نیست . بنابراین هرچند روستا تحت پوشش یک مرکز بهداشتی و درمانی قرار می گیرد.همچنین برخی مراکز یک پزشکه برخی چند پزشکه اداره می شوند.

از دیگر اقدامات صورت گرفته در این راستا  تامین 2400 خودرو و 243 قلم دارومکمل است . همچنین حدود 2000 خانه بهداشت در سال 93 و 94 ساخته شد.

علی اکبر سیاری با اشاره به اینکه « اولویت اول طرح تحول سلامت در شهر، حاشیه نشینان بودند.» افزود: در قبال آسیب های اجتماعی ، بیماری های واگیر و بیماری های غیر واگیر که سلامت مردم را به خطر می اندازند باید پاسخگو باشیم.در دنیا عامل عمده مرگ، بیمارهای غیر واگیر مانند:سرطان، دیابت، آسم  و بیمارهای مضمن تنفسی است که 70 تا 80 در صد علت مرگ و میر است. به همین دلیل شبکه شهری طراحی شد و برای هر 3000  نفر یک کارشناس« مراقب سلامت» در نظر گرفته شد.

وی در ادامه خبر از افزوده شدن کارشناس« روان »و کارشناس «تغذیه» به سایر کارشناسان داد و افزود :10200000 نفر در حاشیه شهر سرشماری شده که در 700 سکونت گاه غیر رسمی  به آنها  خدمات ارائه می شود .

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟
پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟
داستان عجیب از زندگانی شهید مدافع حرم
فیلم: از خالکوبی و قلیان تا شهادت
اهدای عواید حاصل از فروش بلیت و محصولات فرهنگی به هموطنان سیل‌زده
جشنواره جهانی فیلم فجر «سفیر مهربانی» هلال احمر شد
دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو خبر داد
حضور مهمانان خارجی در جشنواره بین‌المللی رادیو و اجلاس جهانی صدا
۱۹ فروردین و حکاکی انگشتر؛
خرافه یا واقعیت؟ شرف الشمس چیست؟
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با فارس:
مابه‌التفاوت هزینه سفر به عتبات به زائران بازگردانده می‌شود
شایعه است! / هرچه وزارت اطلاعات بگوید قبول دارم
توضیح ضرغامی درباره خروج آرشیو صداوسیما در دوران ریاستش
تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین