منابع غیررسمی اعلام کردند؛

جزئیاتی از بازداشت مسئول بانکی تیم مذاکره‌کننده

"دری اصفهانی" عضو دوتابعیتی تیم مذاکره کننده هسته‌ای که مسئول امور بانکی این مذاکرات بوده، به جرم فروش اطلاعات اقتصادی کشور به بیگانگان دستگیر شده است

دری اصفهانی

دری اصفهانی، یکی از دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی، در ازای ارائه اطلاعات مهم اقتصادی به موسسات تاثیرگذار بر تحریم‌ها، مبلغی در حدود ماهانه ۷۵۰۰ پوند (حدود ۳۰ میلیون تومان) دریافت کرده است.

گروه سیاسی «نسیم آنلاین»:: یکی دو روزی است که اخبار پراکنده‌ای از بازداشت یک عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای توسط نهادهای اطلاعاتی و امنیتی کشور در فضای مجازی منتشر می‌شود خبری که با قاطعیت از سوی سخنگوی وزارت امورخارجه در نشست خبری خود تکذیب شد.

پس از تکذیب این خبر یک کانال تلگرامی از جزئیات جدیدی در خصوص این پرونده خبر داد و با رد تکذیبیه بهرام قاسمی بر بازداشت این عضو تیم مذاکره کننده هسته ای تاکید کرد.

کانال تلگرامی "بخش مراقبتهای ویژه خبری" در مطلبی در خصوص دستگیری متهم ایرانی دو تابعیتی نوشت:

روز سه شنبه 26 مردادماه سال جاری بود که رسانه‌ها خبری را از قول دادستان تهران در خصوص دستگیری  و بازداشت یک متهم ایرانی دو تابعیتی در هفته گذشته در تهران و مرتبط با سرویس جاسوسی انگلیس منتشر کرده بودند. جعفری دولت آبادی همچنین افزوده بود: متهم در حوزه اقتصادی و مرتبط با ایران فعالیت می‌کرده است.

پیگیری ها و شنیده ها منجر به کسب اخبار جدید و مهمی در خصوص این دستگیری و هویت و جایگاه فرد بازداشت شده گردیده است.

خبرها حاکی است فرد دو تابعیتی بازداشت شده علاوه بر فعالیت های اقتصادی دولتی و خصوصی، "مسئول یکی از کمیته‌های مهم هیئت مذاکره کننده" و "نماینده یکی از نهادهای مالی" در این تیم است.

 وی در هفته گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

یکی از عناوین اتهامی وی دریافت حقوق از موسسات امریکایی و انگلیسی در ازای ارائه اطلاعات مهم مالی و اقتصادی جمهوری اسلامی است.

پیگیری‌ها مشخص کرده وی در حالی که تحت عنوان مشاوره و هیئت مدیره برخی بانک‌ها جزو یکی از نجومی بگیران دولت بوده، در ازای ارائه اطلاعات مختلف داخلی (که به جهت حضور در سطوح عالی مدیریتی اطلاعات مهمی را در اختیار داشته) به موسسات تاثیرگذار بر تحریم‌ها مبلغی در حدود ماهانه 7500 پوند  (حدود 30 میلیون تومان) دریافت می‌نموده است.

اخبار تکمیلی حاکی از تلاش تیم رسانه‌ای دولت در جهت مسکوت گذاشته شدن و تکذیب این بازدشت می باشد.

پس از اعلام این خبر سیدیاسر جبرائیلی کارشناس سیاسی و معاون پژوهشی خبرگزاری فارس در کانال تلگرامی خود مبادرت به افشای نام این عضو تیم مذاکره هسته‌ای با تابعیت دوگانه کرد.

جبرائیلی در کانال تلگرامی خود نوشت:

این خبر درست است که عضوی از ستاد اجرای برجام بازداشت نشده است. اما "دری اصفهانی" مسئول بانکی تیم مذاکره کننده(تبعه انگلیس) به اتهام جاسوسی در بازداشت است. فرجام چنین برجامی چندان مبهم نیست.

پس از جبرائیلی جزئیات جدیدی توسط کانال تلگرامی در خصوص آقای دری اصفهانی منتشر شد. کانال تلگرامی مجال نوشت:

‏‏منبع آگاه وزارت امور خارجه بازداشت یکی از کارکنان ستاد اجرای برجام به اتهام جاسوسی را کاملا کذب و بی‌اساس دانست.

احتمالاً انگلیس⁩ بخشی از دارایی بلوکه شده ایران را آزاد کرده تا عضو انگلیسی⁩ کمیته بانکی برجام، آزاد شود و به آغوش ⁧برجامیان⁩ ایران برگردد!

یک اشکال اساسی برجام، همین حضور اتباع آمریکا و انگلیس در طرف ایرانی مذاکره و اجرا است؛ البته اتباع فکری به شدت خطرناک‌ترند.

‏گفتگوی جذاب دنیای اقتصاد با آقای دری اصفهانی عضو بانکی و مالی گروه مذاکره‌کننده را حتماً ببینیم. بخش‌های مربوط به تحصیل و کار در #انگلیس هم جالب است!

همچنین پیش از این برخی پایگاه‌های خبری تحلیلی گفته بودند: دری اصفهانی فردی است غیر بانکی که دارای سابقه حسابداری در نهادهای انگلیسی و کانادایی! وی فارغ‌التحصیل کارشناسـی ارشـد حسـابداری از دانشگاه نفت است. دری البته سابقه عضویـت در جامعـه و انجمن حسـابداران خبره ایـران، عضویت پیوسـته در انجمن حسـابداران خبـره انگلسـتان و ولـز (ICAEW) و عضویـت در انجمن حسـابداران خبـره اُنتاریو در کانـادا (CICA) را در رزومه دارد و اکنون مدتی است که عضو هیات مدیره بانک سامان است! (اینجا را ببینید)

ارسال نظر

 • ذلسوخته سه شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۵ ۱۷:۴۹:۰
  پاسخ 0 |

  خدا کنه ایشان زبان سرخه ای بلد نباشد و الا

 • جمشید چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵ ۱:۷:۲۶
  پاسخ 14 |

  اقای دری استاد دانشگاه ها و ریِیس دانشگاه نفت بوده اند و سوابق کاری بسیاری در ایران داشته اند و خبرنگار جار و جنجال بی خودی برپا کرده اند اگر در کانادا و یا انگلستان کار میکردند و با سابقه 40 یا 45 ساله ایشان حداقل ساعتی 1000 پوند دریافت میکردند

 • جعفر چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵ ۲:۴:۱۷
  پاسخ 10 |

  خجالت بکشید رسول دری اصفهانی بیش از بیست سال وکیل و نماینده وزارت دفاع در دادگاه لاهه بوده و توسط منافقین سوابق دولتی وی در سال ۱۳۶۵ افشا شده بود. دری از برجسته ترین حسابداران متخصص مسایل ویژه دادگاهی؛ معاون وزارت کار در اوایل انقلاب؛ استاد بسیاری از وزرا و معاونان وزیر در دانشکده حسابداری نفت قبل از انقلاب و جز نوابغ حرفه حسابداری کشورست. خجالت بکشید

  • hvh سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۵۷:۳
   پاسخ 0 |

   زرشک. خائن خائن است و هرکس شاگرد این فرد هم بوده باید سوابقش بررسی شود.

 • محمد چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۳۰:۲۴
  پاسخ 0 |

  جالبه که ایشون چندی قبل از رئیس جمهور نشان لیلقت دریافت کرد http://bankdariirani.ir/fa/tag/1/%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D8%B9%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%B3%D9%88%D9%84%20%D8%AF%D8%B1%DB%8C%20%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86%DB%8C

 • آیدین چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵ ۱۵:۵۷:۱
  پاسخ 8 |

  واقعا خجالت نمیکشین به خاطر مالی 7500 پوند طرف را به جاسوسی متهم میکنید؟ ایشون اونقدر تمکن مالی دارند که با این مبلغ ها خودشونو نفروشند. آدم های کته فکر سقف ارقام و ارزوهاشونم کوتاهه. ضمنا ایشون از طرف ستاد اجرایی فرمان امام به تیم مذکره کننده معرفی شده و از افراد مورد اتماد ستاد اجرایی هست. عرضه داشتین در این باره هم تحقی بکنین

 • سالار چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵ ۲۱:۸:۴۹
  پاسخ 0 |

  تنها اینها نیستند، حامی اصلی اینها که بازنشسته وزارت خاص است و سمت خوبی نیز در بانک دارد حامی سه نفر عامل انگلیس میباشد‌ این داستان خیلی بزرگتر از اینها است.

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
 • پر بیننده‌ترین
 • پر بحث‌ترین