بسته شدن مساجد هلند توسط رهبر افراطیون این کشور

هلند

رهبر حزب راست افراطی "آزادی هلند" در بیانیه‌ای جنجالی که در فضای مجازی منتشر کرد، متعهد شد که اگر نخست وزیر هلند شود قرآن را ممنوع کرده و تمامی مساجد این کشور را تعطیل خواهد کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، به نوشته روزنامه دیلی اکسپرس، گرت ویلدرز، رهبر حزب راست افراطی "آزادی هلند"که پیشتر قرآن را با کتاب آدلف هیتلر تحت عنوان "نبرد من" مقایسه کرده بود، متعهد شد تا به مهاجرت از کشورهای اسلامی به هلند پایان دهد.

حزب آزادی هلند در نظرسنجی‌ها درباره انتخابات پارلمانی در مارس ۲۰۱۷ پیشرو است.

وی همچنین اعلام کرد که اگر سال آتی میلادی به عنوان نخست وزیر هلند انتخاب شود، تمامی مدارس اسلامی و مراکز پناهندگی را تعطیل خواهد کرد و زنان مسلمان را نیز از داشتن حجاب در ملأ عام منع خواهد کرد.

در بحبوحه افزایش خشم و عصبانیت‌ها نسبت به شیوه رسیدگی دولت هلند به بحران آوارگان، حزب "آزادی هلند" در اکثر نظرسنجی‌ها پیشتاز است.

به دنبال خروج تاریخی انگلیس از اتحادیه اروپا، ویلدز همچنین متعهد شد تا هر کار می‌تواند برای برگزاری یک رفراندوم در خصوص عضویت هلند در این بلوک انجام دهد.

این در حالی است که رهبر "حزب ندای دموکرات مسیحی" هلند برنامه‌های ویلدرز را کاملا عجیب و باور نکردنی توصیف کرد و گفت: این برنامه جامعه هلند را دو قطبی‌تر خواهد کرد.

ویلدرز ماه آتی میلادی پس از آنکه ادعا کرد هلند دیگر نمی‌تواند آواره بیشتری را از سوریه و عراق بپذیرد، گفت: به موضعم نسبت به اسلام افتخار می‌کنم.

وی با صراحت گفت: من هیچ مشکلی با مردم اسلووکی و لیتوانی ندارم. اما با مهاجرت از کشورهای اسلامی مشکل دارم. اتحادیه اروپا هیچ آزادی به ما در خصوص تعیین قوانین پناهندگی و مهاجرتمان نداده است. به همین خاطر است که باید از اتحادیه اروپا خارج شویم.

منبع: ایسنا

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین