کدخدایی:

اگر شخصی در دوره بعد مجددا کاندیدا شود، شورا هم مجددا پرونده وی را بررسی می کند

مصاحبه با عباسعلی کدخدایی

سخنگوی شورای نگهبان گفت: تایید یا عدم تایید کاندیداها توسط شورای نگهبان مربوط به همان دوره‌ای است که در آن کاندیدا شده‌اند و اگر شخصی در دوره‌ بعد مجددا کاندیدا شود، شورا هم مجددا پرونده وی را بررسی خواهد کرد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفتگو با راه دانا؛ در پاسخ به سوالی در خصوص زمان آغاز روند بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات میان دوره‌ای مجلس اظهار داشت: هنوز تاریخ دقیقی برای بررسی پرونده‌ها مشخص نشده ولی با توجه به اینکه سال آینده انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستاها را هم در پیش داریم، شورای نگهبان کار بررسی صلاحیت‌ها را در یک فاصله هفتاد روز تا پنجاه روز از زمان ثبت نام تا انتخابات انجام خواهد داد.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه "آیا این امکان وجود دارد افرادی که در دور اول احراز صلاحیت نشده‌اند در دور دوم تایید صلاحیت شوند؟" گفت: تایید یا عدم تایید کاندیداها توسط شورای نگهبان مربوط به همان دوره‌ای است که در آن کاندیدا شده‌اند و اگر شخصی در دوره‌ی بعد مجددا کاندیدا شود، شورا هم مجددا پرونده وی را بررسی خواهد کرد.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: نکته حائز اهمیت این است که اگر شخصی در دوره‌ای تایید شده باشد، تا در دوره‌های بعدی مدارک و اسنادی وجود نداشته که باعث عدم تایید وی شود، همچنان تایید شده باقی می‌ماند و اگر شخصی هم احراز صلاحیت نشده باشد تا مدارکی ارائه ندهد که نظر شورا را تغییر دهد، عدم صلاحیت وی به قوت خود باقی خواهد ماند.

کدخدایی با اشاره به مسائل مطرح شده در خصوص مخالفت شورای نگهبان با انتخابات الکترونیک اظهار داشت: انتخابات الکترونیک مطالبه شورای نگهبان از دستگاه‌های مختلف است و شورا به جد از نهادهای مختلف می‌خواهد که اقدامات لازم را برای برگزاری انتخابات الکترونیک انجام دهند.

وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلاتی که مربوط به انتخابات دستی است در انتخابات الکترونیک حل می‌شود عنوان کرد: برگزاری انتخابات الکترونیک منوط به فراهم شدن زیرساخت‌های مناسب و مخصوصا حل شدن مشکلات امنیتی است.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: اساسی ترین مشکل انتخابات الکترونیک، مشکل امنیتی است و از آنجایی که شورای نگهبان حافظ آراء مردم است و وظیفه صیانت از آراء را برعهده دارد؛ باید مشکلات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری موجود برطرف شود تا شورا هم اطمینان کافی در خصوص حفاظت از آراء مردم را داشته باشد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین