اعتراض رئیس کمسیون امنیت ملی به نقض‌عهدهای مکرر برجامی آمریکا در گفتگو با «نسیم آنلاین»:

بازی دربیاورند بدجور میدان را به‌هم می‌زنیم

بروجردی

بروجردی گفت: آمریکایی ها فکرش را هم نمی کنند که دو ساله بتوانیم به ۱۹۰ هزار سو انرژی هسته ای برسیم، بنابراین آنها باید بدانند ما این توانمندی را داریم پس اگر بخواهند بازی در بیاورند قطعا جمهوری اسلامی ایران بدجور میدان را به هم خواهد زد.

علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با«نسیم آنلاین» برجام را یک تصمیم ملی اتخاذ شده خواند و افزود: راه برجام هنوز ادامه دارد، ولی در واقع با توجه به بدعهدی ها و کارشنکنی های آمریکایی ها در امر اجرای برجام  که متضمن حفظ منافع جمهوری اسلامی است چالشمان با آنها بسیار جدی است.

وی با اشاره به اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری باید حق خودمان را از حلقوم آمریکایی ها بیرون بکشیم، افزود: در همین مدت اتفاق مهمی افتاد که قطعنامه های صادر شده در شورای امنیت سازمان ملل لغو شد و پی ام دی به عنوان یک اتهام خطرناک کاربرد نظامی دانش هسته ای منتفی شد و پرونده اش بسته شد، از سوی دیگر توانستیم محدودیت فروش نفت را از یک میلیون بشکه در روز افزایش دهیم و میزان آن به سهمیه اوپک برسانیم که گام بلندی بود.

بروجردی با بیان اینکه راه برجام تا زمانی که آمریکایی ها وادار به انجام تعهداتشان شوند بسیار سخت است ادامه دارد، گفت: از سوی دیگر ارتباطمان از طریق سیستم های ارتباطی با بانکهای بزرگ جهانی به عنوان تنفس گاه های اقتصادی باید باز شود و این کاری است که ان شاء الله صورت خواهد گرفت.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به هنگام نبودن عملکرد طرف مقابل و نقض عهد آمریکایی ها در اجرای برجام را از نکات منفی برجام برشمرد و یادآوری کرد: در زمان مذاکرات پیشنهاد گام به گام بودن برجام مبنی بر اینکه یک گام ایران و یک گام همزمان طرف آمریکایی بردارد از طرف کمیسیون مطرح شد که این پیشنهاد مصوب و عملی نشد.

وی با تاکید بر اینکه شاید امروز مهم ترین نکته برجام این باشد که آنها به تعهدات خودشان عمل نکردند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر توان بالقوه ما در تولید انرژی هسته ای به معنای غنی سازی اورانیوم و تامین نیازهای نیروگاه ها و مراکز هسته ای ما کمتر از قبل از برجام نیست.

بروجردی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ما توانایی تولید  190 هزار سوء اورانیوم را طی دو سال داریم، گفت: این یک واقعیتی است که آمریکایی ها فکرش را هم نمی کنند بنابراین آنها باید بدانند ما این توانمندی را داریم پس اگر بخواهند بازی در بیاورند قطعا جمهوری اسلامی ایران بدجور میدان را به هم خواهد زد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان در واکنش به اینکه برجام سایه جنگ را از سر ملت ایران برداشته است، متذکر شد: من به این نکته معتقد نیستم چرا که معتقدم امروز به فضل الهی توانمندی های نظامی جمهوری اسلامی ایران به میزانی است که خارج از مقوله برجام نه آمریکا، نه رژیم صهیونیستی و نه هیچ قدرت دیگری جرئت حمله نظامی به ایران را نخواهند داشت.

ارسال نظر

 • رضا یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ ۱۸:۵۵:۴۵
  پاسخ 0 |

  اون موقع که تو و ابوترابی و لاریجانی از برجام در مجلس دفاع میکردید باید فکر الان بودی. حالا که بتن کردند ادا در نیار که پشیزی نمی ارزه

 • شوخی دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ۲:۳۷:۹
  پاسخ 0 |

  اگر به همین منوال پیش برود دیر یا زود شما را هم با دستبند تحویل همانها خواهند داد

 • فلاح دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۲۰:۲۰
  پاسخ 0 |

  هر چی بود دادید و رفت الکی قمپوز در نکن

 • مصطفی سه شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۵ ۱۸:۴۶:۱۸
  پاسخ 0 |

  جناب بروجردی امثال شما اگر اراده بهم زدن میدان را داشتید، در مقابل کمیسیون بررسی برجام - که خود هم عضوش بودید - کارشکنی نمی کردید و دانسته یا ندانسته در دام خوش بینان به غرب نمی افتادید!!!

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
 • پر بیننده‌ترین
 • پر بحث‌ترین