وال‌استریت‌ژورنال:

شرکت فرانسوی در حال مذاکره برای سرمایه‌گذاری در "همراه اول"

همراه اول

روزنامه وال‌استریت‌ژورنال مدعی شد شرکت بزرگ مخابراتی فرانسه، شرکت "اورانژ اس.آ."، در حال انجام مذاکرات اولیه‌ای برای سرمایه‌گذاری در "شرکت ارتباطات سیار ایران" است.

به گزارش گروه بین الملل «نسیم آنلاین»، روزنامه وال‌استریت‌ژورنال مدعی شد شرکت بزرگ مخابراتی فرانسه، شرکت "اورانژ اس.آ."، در حال انجام مذاکرات اولیه‌ای برای سرمایه‌گذاری در "شرکت ارتباطات سیار ایران" با نام تجاری "همراه اول" است.

بر اساس این گزارش اورانژ تنها یکی از چندین شرکت اروپایی‌ست که در حال برآورد ظرفیت‌های موجود در بازار مخابرات سیار ایران است.

بخشی از سهام شرکت اورانژ از آن دولت فرانسه است. به گفته خبرگزاری فرانسه چنانچه چنین سرمایه‌گذاری بالقوه‌ای، عملی شود، برای نخستین بار از زمان توافق اتمی میان تهران و شش قدرت جهانی‌ست، که یک شرکت عمده غربی، به خرید بخش مهمی از سهام یک شرکت داخلی ایرانی اقدام می‌کند.

پیش از این نیز خبرهایی در مورد احتمال سرمایه‌گذاری شرکت فرانسوی در «همراه اول»، داخل ایران منتشر شده بود. در زمستان گذشته این خبرهای اولیه باعث شده بود تا شاخص سهام «همراه اول» رشد کند.

یکی از سخنگویان "اورانژ" به وال‌استریت‌ژورنال گفت: در حال امکان‌سنجی هستیم تا ارزیابی و درک‌مان در مورد آنچه در این فضای پیچیده شدنی‌ست، مشخص شود؛ به‌ویژه در مورد برخی تحریم‌هایی که همچنان علیه ایران در جریان هستند.

با وجود رفع تحریم‌های اتمی، همچنان تحریم‌های ایالات متحده در ارتباط با مسائلی مانند «نقض حقوق بشر» یا «حمایت دولتی از تروریسم»، علیه برخی شرکت‌ها و افراد ایرانی جاری‌ست. همین موضوع، هنوز به‌عنوان مانعی برای بسیاری از شرکت‌های آمریکایی و نیز بانک‌ها و شرکت‌هایی که مراودات گسترده مالی با آمریکا دارند، به شمار می‌رود.

سال گذشته یک شرکت بزرگ چینی متهم به فروش تجهیزات تحریم‌شده، از جمله سیستم‌های کنترل مخابراتی، به ایران شد و وزارت بازرگانی ایالات متحده برای آن مجازات‌هایی را در نظر گرفت.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

اعلان غیررسمی پایان دوره دولتداری داعش
ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها
جنایت جدید رژیم آل‌سعود علیه شیعیان قطیف
اعدام ۳۳ جوان شیعه؛ واکنش عجیب ریاض به عملیات تروریستی داعش
گزارش‌های پراکنده از عملیات احتمالی مزدوران آمریکا در البوکمال
امید تروریست‌ها به آمریکا برای عملیات نظامی علیه محور مقاومت
« نبرد کرامت۲»؛ اعتصاب غذا را  به سلاحی مهارنشدنی تبدیل کرد
عقب‌نشینی اسرائیل پس از هشت‌روز
چرا حکومت‌های استبدادی در شمال آفریقا سقوط می‌کنند
بی‌وفایی آمریکا به دیکتاتورهای باوفا
پایگاه میدل‌ایست‌آی فاش کرد
نقش موساد در کودتای سودان
زندگی‌نامهٔ بانوی اول سابق آمریکا
همسر اوباما چگونه ستاره راک شد؟
از مبارزه مدنی تا بادبادک های آتشین؛ ابتکار عمل در مبارزه
۵ نکته درباره «راه پیمایی بازگشت»
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین