ویژه‌نامه الکترونیکی "بدعهدی آمریکا" منتشر شد + PDF

بدعهدی آمریکا

ویژه‌نامه الکترونیکی "بدعهدی آمریکا" توسط پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی با رویکرد بررسی "بدعهدی آمریکا" در طول تاریخ منتشر شد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، ویژه‌نامه الکترونیکی "بدعهدی آمریکا" توسط پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی با رویکرد بررسی "بدعهدی آمریکا" در طول تاریخ منتشر شد.

پایگاه مرکز اسناد انقلاب اسلامی درباره ویژه‌نامه بدعهدی آمریکا نوشته است: تاریخ جهان مملو از شواهدی است که بازگو کننده بدعهدی آمریکا به سایر کشورها است و شواهد تاریخی به خوبی نشان می‌دهد که ایالات متحده هیچ التزامی نسبت به انجام تعهدات خود ندارد و خود را مقید به وفای به عهد حتی نسبت به متحدانش نمی‌بیند. بر همین اساس ویژه‌نامه الکترونیکی "بدعهدی آمریکا" به بررسی سوابق بدعهدی آمریکا در طول تاریخ می پردازد.

در این پرونده، حجت‌الاسلام والمسلمین روح‌الله حسینیان طی یادداشتی در چهار بخش به بررسی ماهیت نظام سیاسی، ساختار نظامی‌گری، ساختار سرمایه‌داری و سیاست‌های امپریالیستی آمریکا می‌پردازد و به این سوال پاسخ می‌دهد که چرا نمی‌توان به آمریکا اعتماد کرد؟

همچنین در بخشی از این ویژه‌نامه، یعقوب توکلی کارشناس و پژوهشگر حوزه تاریخ به بررسی بدعهدی‌های آمریکا به متحدانش و سوابق خیانت‌های آمریکا می‌پردازد. وی همچنین در این پرونده از بدعهدی آمریکا با دولت موقت در موضوع فروش تسلیحات نظامی پرده برمی‌دارد.

در بخش‌های دیگر ویژه‌نامه "بدعهدی آمریکا"، گزارش‌هایی با عناوین "بازخوانی خیانت نفتی آمریکا به ایران و انگلیس " ، "16 شاهد تاریخی از خیانت‌های آمریکا به هم‌پیمانانش" ، "سلسله بدعهدی‌های آمریکا به مصدق" ، "9 شاهد تاریخی از خیانت‌های آمریکا به ایران" و "تجهیز رژیم پهلوی به سلاح هسته‌ای توسط آمریکا" منتشر شده است.

علاقمندان می‌توانند ویژه‌نامه الکترونیکی "بدعهدی آمریکا" را از اینجا دریافت کنند.

ویژه‌نامه الکترونیکی "بدعهدی آمریکا"

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین